در مجمع بیمه ما؛ تقسیم سود 30 تومانی و برنامه افزایش سرمایه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
آگهی مجمع شرکت

شرکت ۱۰۰ میلیاردتومانی بیمه ما به عنوان اولین شرکت بیمه ایی مجمع سالانه خود را با تقسیم سود ۳۰ تومانی و اعلام افزایش سرمایه برگزار کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، در پی اتمام سال مالی منتهی به اسفندگذشته شرکت 100 میلیارد تومانی بیمه ما، این شرکت فرابورسی که آماده انتقال به بازار دوم معاملات بورس است، امروز مجمع سالانه ایی را با ریاست محمدابراهیم پورزرندی و حضور بیش از 80 درصد سهامداران برگزار کرد.

براساس این گزارش، در این مجمع سالانه ( که اولین مجمع شرکت های بیمه ایی محسوب شد) بعد از تصویب صورت های مالی ، مقرر شد به ازای هر سهم 30 تومان ( معادل 90 درصد از سود قابل تقسیم) تقسیم شود. این سود از 31 تیرماه به حساب سهامداران حقیقی و سهامداران تا یک درصدی واریز خواهد شد.

در این مجمع محمد علیپور مدیرعامل بیمه این شرکت اظهار داشت: قصدمان این است که فارغ از اوضاع بازار بتوانیم شرکتی را سازمان دهیم که به لحاظ نیرو و موقعیت حرفه ای وضعیت مستحکمی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تامین سود در شرکت های بیمه مقوله ای سخت و پیچیده بوده، ادامه داد:افزایش 54 درصدی سود عملیاتی ، افزایش 205 درصدی حق بیمه نسبت به سال گذشته ، ضریب خسارت 53 درصدی و ترکیب پرتفوی مناسب شرکت رقم های مطلوبی با توجه به شرایط موجود سال گذشته در صنعت بیمه محسوب می شوند.

وی ادامه داد: همچنین از لحاظ بدهی نسبت به دیگر شرکت ها در وضعیت مناسبی هستیم. اخذ سهم از بازار 1.66 درصدی بر مبنای کل آمار منتشر شده بیمه مرکزی و 184 درصدی از پرتفوی صنعت بعد از کسر حق بیمه های شخص ثالث و درمان گروهی ، یکی از نقاط مطلوب «بیمه ما» محسوب می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: سال گذشته بیمه های عمر و سرمایه گذاری مورد تاکید قرار دادیم و سهم خوبی از طریق این بیمه نامه ها جذب کردیم و با اعمال تغییراتی در بیمه های عمر، اکنون رتبه چهارم بیمه های عمر را در کل صنعت بیمه نصیب «بیمه ما» شده است.

علیپور در خصوص برنامه های سال جاری این شرکت هم گفت : برنامه محور بودن «بیمه ما»در این سال مورد توجه جدی هیات مدیره است . همچنین گسترش بیمه های عمر یکی دیگر از اهداف ما هست. البته محصولات جدید بیمه ای نیز ایجاد خواهیم کرد.

وی افزود: از دیگر برنامه های مهم ما در سال 94 ، ایجاد 5 شعبه جدید است . دراین میان برخی باجه بیمه ها پس از کسب پرتفوی مناسب به شعبه تبدیل خواهند شد. همچنین تا پایان سال افزایش سرمایه شرکت به 250 میلیارد تومان محقق خواهد شد.

علیپور در پایان گفت : نسبت های مهم مالی شرکت مانند بازدهی حقوق صاحبان سهام ، کیفیت سود و…نشان از وضعیت خوب شرکت دارد و امسال اولین شرکت بیمه ای هستیم که مجمع عمومی سالانه خود را برگزار کرده که این مهم نتیجه زحمات و تلاش های تمامی کارکنان عزیز است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب