احتمال افزایش هزینه تلفن ثابت تا پایان هفته

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مخابرات

احتمال رونمایی از تعرفه‌های جدید ثابت یا به عبارتی گران شدن هزینه ارتباطات تلفنی تا پایان هفته جاری قوت گرفت.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، مخابرات همواره معتقد بوده و هست که ایران پایین‌ترین تعرفه را در بخش تلفن ثابت به نسبت تمامی کشورهای دنیا دارد و از این جهت مسئولان باید به فکر راه چاره‌ای برای بیرون رفتن از این وضعیت جهت توسعه هر چه بیشتر در نقاط کمتر توسعه یافته باشند.

با توجه به اینکه چنین دیدگاهی سال‌هاست در مخابرات حاکم شده اما با این حال طرح‌های اجباری نظیر همکدسازی تلفن‌های ثابت نیز به آن ابلاغ شد که در نتیجه بر هزینه‌ها و کاهش درآمدزایی آن افزود. با این حال دولت سال گذشته تغییری در رنج آبونمان برای نقاط همکد شده ایجاد کرد اما ظاهرا باز هم جوابگوی کاهش درآمدهای این شرکت نبوده است تا جاییکه وزیر ارتباطات به صورت شفاهی مژده افزایش تعرفه‌های تلفن را به مخابراتی‌ها داد.

مسئولان مخابرات که معتقدند هزینه هر خط تلفن ثابت به سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی آن، یک به 10 است با چراغ سبز وزیر ارتباطات، پیشنهادات خود برای افزایش تعرفه تلفن ثابت را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه دادند و منتظر جمع‌بندی این کمیسیون هستند.

کاظم ابراهیمی صدرآبادی مدیر عامل سابق مخابرات که روز گذشته از سمت خود کنار رفت درباره ارقام پیشنهادی برای افزایش تعرفه‌ها به خبرنگار تسنیم گفت: در ارتباط با ارقام اجازه دهید چیزی نگویم زیرا پیشنهادات ما که مربوط به بندهای مختلف ارتباطی می‌شود، جمعی از پیشنهادات را در بر می‌گیرد.

وی عنوان کرد: اما همین بس که بسیار خوشبین هستیم و امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده تعرفه جدید از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شود.

او خاطر نشان کرد: شرکت‌های مخابراتی در بخش ثابت دچار زیان سختی شدند و احتمال اینکه از فعالیت موجود باز ایستند، بسیار زیاد است.

ابراهیمی در ارتباط با اینکه پیش از این گفته شده بود، تعرفه‌های جدید مخابرات در زمان گردهمایی سهامداران در قالب مجمع صاحبان سهام ارائه می‌شود نیز گفت: اگر اینگونه باشد، مجمع صاحبان سهام مخابرات ایران دهه سوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب