معرفی ۴۰ هزار مسکن مهر به بانک برای افزایش سقف وام

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار مسکن

مدیرعامل عمران پردیس با تأکید براینکه هیچ بدهی به پیمانکاران مسکن مهر نداریم، از درخواست قیمت‌های غیرقابل قبول برای اجرای انشعابات مسکن مهر توسط دستگاه‌های خدمات رسان انتقاد کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن ولی‌پور در نشست خبری در پاسخ به تسنیم، اظهار کرد: طبق قانون ایجاد شهرهای جدید وزارتخانه‌های دیگر موظف هستند متناسب با بارگذاری جمعیت در این شهرها امکانات زیربنایی و روبنایی را تأمین کنند. این درحالی است که متأسفانه در طرح مسکن مهر وزارت راه تنها مانده است و دوستان انتظار دارند شهری آماده را به آنها تحویل دهیم.

وی با اشاره به جلسه هفته گذشته با دستگاه‌های خدمات رسان، تصریح کرد: متأسفانه دستگاه‌های خدمات‌رسان درخواست قیمت‌های غیرقابل قبول برای اجرای انشعابات مسکن مهر را دارند. این قیمت‌ها به اندازه‌ای است که مردم فکر می‌کنند مسکن مهر را به همان قیمت تحویل خواهند گرفت.

مدیرعامل عمران پردیس با بیان اینکه طبق دستور وزیر راه و شهرسازی و معاون وی در شرکت عمران شهرهای جدید ایران به دنبال این هستیم که هزینه‌های مربوط به انشعابات مسکن مهر را از دوش مردم برداریم، افزود: طرحی که به زودی در مجمع شرکت عمران شهرهای جدید تصویب می شود خیلی از روبنایی و زیربنایی را وزارت راه و شهرسازی تأمین خواهد کرد.

وی با یادآوری اینکه متقاضیان مسکن مهر فقط هزینه ساختمان مسکن مهر و قسمتی از محوطه سازی و آماده سازی را پرداخت می کنند، گفت: حدود 40 هزار مسکن مهر پردیس را برای افزایش 5 میلیونی سقف تسهیلات به بانک معرفی کرده‌ایم و بانک نیز این تعداد را به دفترخانه‌ها معرفی کرده است.

ولی‌پور در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی براینکه چه میزان بدهی به پیمانکاران مسکن مهر دارید، اظهار کرد: در بخش ساختمان مسکن مهر هیچ بدهی به پیمانکاران نداریم اما در پروژه‌های عمرانی و معارضان حدود 30 میلیون تومان بدهکار هستیم.

وی در واکنش به اظهارات برخی پیمانکاران مبنی بر قیمت پایین ساخت مسکن مهر، گفت: در دولت قبل دو دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر و در دولت یازدهم نیز یک دستورالعمل برای افزایش قیمت مسکن مهر ابلاغ شد. اگر پیمانکاران به موقع کار را تمام می‌کردند قراردادهای مسکن مهر قراردادهای شیرینی بود. به هر حال پیمانکاران باید به قراردادهای خود مفاید قرارداد خود پایبند باشند.

مدیرعامل عمران پردیس در ادامه با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی صورت گرفته امسال 40 هزار واحد را تکمیل خواهیم کرد، افزود: خطوط شبکه‌های مربوط به انشعابات را احداث کرده‌ایم و انتظار ما دوستان وزارت نیرو این است که انشعابات را وضع کردن و تأمین را انجام دهند.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه آیا هنوز از حساب متقاضیان برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه های مسکن مهر پرداخت می شود، گفت: مجلس هنوز مصوبه دولت را در این خصوص لغو نکرده ما از این ظرفیت استفاده نمی‌کنیم و از دو تا سه ماه قبل برداشت از حساب متقاضیان را متوقف کرده ایم.

ولی‌پور همچنین با بیان اینکه 30 هزار واحد مسکن مهر در فاز 11 در حال ساخت است، یادآور شد: 24 هزار واحد از این تعداد 24 هزار واحد از سوی متقاضیان انتخاب واحد شده و دو هزار واحد نیز هنوز معرفی نشده است.

وی با بیان اینکه 6 هزار واحد نیز برای انتخاب واحد آماده شده و هنوز استقبال نکرده‌اند، ادامه داد: به دلیل اینکه این واحدها در طبقات صفر و دو قرار دارد مردم از آن استقبال نکرده‌اند. متأسفانه در گذشته دلالان واحدهای خوب را انتخاب کرده اند و واقعیت این است که چاره‌ای در این زمینه نداریم.

مدیرعامل عمران پردیس با اشاره به اینکه برای حذف دلالان در پروسه انتخاب واحد سیستمی را طراحی کردیم، افزود: براساس این سیستم سه واحد متناسب با امتیاز متقاضی پیشنهاد می‌شود و دیگر کسی نمی‌تواند با دعوتنامه جعلی انتخاب واحد کند.

وی در پاسخ به سوال دیگر تسنیم مبنی براینکه چه اقداماتی برای برخورد با دلالان و بروز تخلفات انتخاب واحد انجام داده اید، گفت: شکایت‌های متعددی در این زمینه ارائه کرده‌ایم و برای شماری از متخلفان پرونده حقوقی تشکیل شده است ضمن اینکه یک سری از کارمندان نیز به دلیل تخلفات صورت گرفته در این زمینه اخراج شده‌اند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب