پتروشیمی غدیر (شغدیر) در آستانه ورود به فرابورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پتروشیمی غدیر در آستانه ورود به فرابورس

 تاپیکو دومین هلدینگ بزرگ پتروشیمی بورس قرار است یکی از دارایی های خود را در آستانه عرضه عمومی قرار داده و جلسه معارفه پتروشیمی غدیر را در روز دوشنبه برگزار کند تا فعالان بازار سرمایه با پتانسیل های این شرکت آشنا شوند.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، شرکت پتروشیمی غدیر که سال گذشته با نماد ” شغدیر” در فرابورس درج شد، جلسه معارفه‌ای را ساعت 16 فردا دوشنبه در هتل سیمرغ برگزار می کند تا سرمایه گذاران از آخرین وضعیت مالی و عملیاتی آن مطلع شوند.

پتروشیمی غدیر که با سرمایه ثبت شده 130 میلیارد تومانی وارد بازار سرمایه می شود،در تولید با کیفیت PVC مشهور بوده و از محصولات اصلی این شرکت می توان به تولید وینیل کلراید مونومر(VCM) با ظرفیت تولید سالانه 150هزار تن و پلی وینیل کلراید( PVC) با ظرفیت تولید سالانه 120هزار تن در سال اشاره کرد که در ساخت انواع لوله ها، شیلنگ‌ها، عایق‌های الکتریکی کاربرد دارد.

یکی از ویژگی‌های این شرکت، دسترسی به خوراک است که به دلیل مصرف کلر و اتیلن و وجود حجم مناسب این 2 محصول در سطح منطقه، از این بابت مشکل چندانی ندارد. همچنین “شغدیر” تحت تاثیر از منطقه نوسانات مختلف افزایش قیمت گاز مانند سایر پتروشیمی های گازی تاثیر پذیری کمتری دارد.

محصول PVC شرکت علاوه بر ارائه از طریق بورس کالا به بازار داخلی از طریق مزایده به کشورهای همسایه نظیر: هند، ترکیه، عراق، آذربایجان و افعانستان نیز صادر می شود.محصول مازاد VCM نیز در غالب موارد به صورت توافقی، جبران کننده کمبود خوراک پتروشیمی آبادان به آن شرکت ارسال می شود.

پتروشیمی غدیر در سال 1394 سودی معادل 312ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده که این پیش بینی در مقایسه با پیش بینی عملکرد سال مالی قبل یعنی مبلغ 41ریال 600 درصد رشد را نشان می دهد،هر چند که گفته می شود در سال 1393 «شغدیر» به سود حدود 80 ریالی به ازای هر سهم دست پیدا خواهد کرد.پیش بینی 1394 این شرکت نیز در مقایسه با سال گذشته همچنین در فروش 21 درصد افزایش، بهای تمام شده کالای فروش رفته 10 درصد افزایش، سود عملیاتی 779 درصد افزایش و سود خالص 653 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شغدیر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب