آخرین اخبار از تاپیکو / اثر خبر مثبت نرخ خوراک بر زیر مجموعه‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شیمیایی و پتروشیمی

مدیر سرمایه گذاری تاپیکو با اعلام آخرین اخبار این هلدینگ و پاسخ به یک شایعه، اثر منتفی شدن عطف به ماسبق نرخ خوراک پتروشیمی را مثبت ارزیابی کرد.

محسن موسوی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، در واکنش به این سئوال که چرا اولین سود سال مالی 31 اردیبهشت 95 تاپیکو هنوز اعلام نشده و شایعه کاهش معنادار سود هر سهم سال مالی گذشته تا چه حد صحت دارد؟ توضیخ داد: گزارش های مربوط به اولین پیش بینی درآمد هر سهم این هلدینگ در نهایی شدن است و در اسرع وقت به سازمان بورس ارایه می شود.

وی ادامه داد: شایعه کاهش سود هر سهم سال مالی گذشته هم مربوط به درآمد غیرعملیاتی است که از طریق عرضه بلوکی سهام پتروشیمی امیرکبیر در 30 اردیبهشت پوشش داده می شود. چرا که با توجه به قیمت تمام شده پایین ، حدود هزار میلیارد تومان سود از محل فروش حدود 31.9 درصد “شکبیر” شناسایی می شود و انشاالله با این رقم، سود سال گذشته به طور کامل محقق می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بلوک پتروشیمی امیر کبیر بعد از مذاکره اولیه با چند متقاضی ، برای واگذاری آگهی شده و به احتمال قریب به یقین به فروش خواهد رسید.

براساس این گزارش، تاپیکو و تابان فردا در نظر دارند51.71 درصد از سهام ” شکبیر” را (معادل 1.86 میلیارد سهم) به بیش از 1.7 هزار میلیارد تومان و به قیمت پایه هر سهم 950 تومان و به صورت 50 درصد نقد و باقی اقساط روانه میز فروش کنند. این بلوک شامل بیش از 694 میلیون و 104 هزار سهم تابان فردا و 1.1 میلیارد تاپیکو است که از طریق کارگزاری صبا تامین در بازار پایه عادی فرابورس و با حداقل سپرده 53 میلیارد تومانی عرضه خواهد شد.

موسوی در برابر این سئوال که منتفی شدن عطف به ماسبق نرخ خوراک پتروشیمی چه اثری بر زیر مجموعه های تاپیکو خواهد گذاشت؟ اظهار داشت: این موضوع مسلما” با آثار مثبتی بر صنعت پتروشیمی همراه خواهد شد و موجب می شود بدهی های قبلی شرکت های پتروشیمی مرتبط مرتفع شود.

وی ادامه داد: در مورد جزئیات آثار هم باید منتظر مصوبه مربوط و محاسبه زیرمجموعه های تاپیکو با قیمت های دقیق بود که در این باره استعلام خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تاپیکو

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب