نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به زودی دائمی خواهد شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
دبیر انجمن پتروشیمی ها درباره قیمت خوراک پتروشیمی

بر اساس مصوبه ای که در دولت قبل و ستاد تدابیر نهایی شد، عطف به ماسبق شدن نرخ خوراک به تأیید رسیده بود که بسیار حرکت غیرمنتظره ای قلمداد می شد.

به گزارش سایت بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، احمد مهدوی ابهری، دبیر انجمن پتروشیمی در خصوص مصوبه جدید اعلام داشت: در دولت قبلی و در ستاد تدابیر مصوبه ای غیرمنتظره به تصویب رسید مبنی بر این که نرخ خوراک پتروشیمی ها عطف به ماسبق شده است در حالی که این موضوع، اصلا در حوزه کاری ستاد تدابیر قرار ندارد.

وی در این خصوص بیان داشت: متأسفانه این مصوبه از ابتدا اشتباه بود و دولت جدید با تدابیر به موقع، این مصوبه را لغو کرد. به این دلیل که این مصوبه موجب اختلاف بین شرکت های پتروشیمی و شرکت گاز بر سر اختلافات مالی شده بود.

مهدوی ادامه داد: شرکت های پتروشیمی که در بورس فعال هستند، ذخیره ای نداشته و سود خود را تقسیم و اعلام کرده اند و به این دلیل مشکلاتی به وجود آمده بود که دولت جدید این مسئله را حل کرد.

وی افزود: در سال 93 نرخ خوراک پتروشیمی 13 سنت اعمال شد و هیچ شرکتی هم مشکلی نداشت اما عطف به ماسبق شدن آن مسئله ای عجیب بود که دولت با تدابیر لازم این مصوبه را لغو کرد که موجب افزایش رونق در فضای کسب و کار در حوزه پتروشیمی های گازی خواهد شد و ابهامات را از بین می برد.

ابهری با اشاره به تأثیر مثبت این مصوبه در صنایع پتروشیمی خاطرنشان ساخت: شرکت گاز مرتبا با شرکت های پتروشیمی بر سر بحث مالی این مصوبه اختلاف داشت و از جهت حسابرسی دچار مشکل می شد اما با لغو این مصوبه بازرس دیگر بر گزارش های مالی شرکت ایراد نمی گیرد و در مجمع مشکلی نخواهد داشت.

دبیر انجمن پتروشیمی در ادامه تصریح کرد: تنظیم آیین نامه برای خوراک در دست اقدام است و به زودی بر اساس قانون تنظیم مقررات مالی تکلیف خوراک طبق فرمولی که مجلس در قانون آورده، دائمی شده برای همیشه روشن خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب