خانه - اخبار شرکت‌‌های بورسی - “ونفت” درباره فروش 51 درصد یک شرکت تابعه شفاف‌سازی کرد

“ونفت” درباره فروش 51 درصد یک شرکت تابعه شفاف‌سازی کرد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی از کدال

شرکت سرمایه‌گذاری‌ نفت‌ (ونفت) درباره فروش ۵۱ درصد سهام شرکت تابعه سرمایه گذاری نفت قشم شفاف سازی کرد و صف خرید شد.

به گزارش سایت بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت 112.6 میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری‌ صنعت‌ نفت‌ با نماد ونفت که یکی از شرکت های مورد توجه فعالان بازار سهام است ، ساعت 11:47 دقیقه امروز درباره فروش بخشی از سهام شرکت تابعه سرمایه گذاری نفت قشم شفاف سازی کرد. با این رویداد سهام “ونفت” که با کاهش یک درصدی قیمت داد وستد می شد، بلافاصله با رشد 4 درصدی قیمت و صف خرید حدود 21 میلیون سهمی مواجه شد.

فضل اله وکیلی فرد مدیرعامل این شرکت با ارسال نامه ایی به سازمان بورس اعلام کرد: در جهت تامین وثایق مورد نیاز برای تسهیلات ارزی پروژه ذخیره سازی نفت قشم، مزایده واگذاری 51 درصد از سهام شرکت تابعه سرمایه گذاری نفت قشم از طریق فرابورس با قیمت پایه کارشناسی که توسط تامین سرمایه سپهر انجام پذیرفته در دست اقدام است. بر همین اساس هیات مدیره شرکت در صورت جلسه 23 اردیبشهت، مراتب را مورد تصویب قرار داده است.

به گفته وی پس از برگزاری مزایده و مشخص شدن برنده ، تعیین قیمت فروش و عقد قرارداد مربوطه ، نسبت به اطلاع رسانیو اصلاح درآمد هر سهم شرکت اقدام خواهد شد.

براساس این گزارش، وکیلی پیش از این در رابطه با آخرین وضعیت پروژه ذخیره نفتی قشم و تسهیلات 120 میلیون دلاری شرکت سرمایه‌گذاری‌ صنعت‌ نفت‌ به بورس پرس گفته است: در جریان حضور نوروزی رئیس جمهور محترم و هیات همراه از جنوب کشور، 9 فروردین هم بازدیدی از پروژه ذخیره نفتی قشم به عمل آمد که بعد از ارایه توضیحاتی درباره اهمیت این پروژه ، موضوع تسهیلات 120 میلیون دلاری مطرح شد.

 بعد از کسب اطلاع رئیس جمهور محترم از جایگاه و اهمیت این پروژه ملی به آقایان ترکان و نهاندویان اعلام شد که مساعدت های لازم از صندوق توسعه ارزی و بانک پاسارگاد به عمل آید تا این پروژه در اولین فرصت به بهره برداری برسد. بر همین اساس پیگیری ها از بانک پاسارگاد ادامه دارد.

این مقام مسئول در واکنش به سئوالاتی مبنی براینکه که پروژه ذخیره نفتی قشم چند درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چه زمانی به بهره برداری خواهد رسید و این طرح چه جایگاهی در شرکت سرمایه‌گذاری‌ صنعت‌ نفت‌ دارد؟ به بورس پرس گفت: درحالی پیشرفت فیزیکی این پروژه 28 درصد است که به رئیس جمهور قول دادیم حداکثر یکسال بعد از تامین منابع مالی 120 میلیون دلاری ، این پروژه با ظرفیت اولیه 6.5 میلیون بشکه افتتاح شود .
این پروژه وزن و اهمیت ویژه ایی برای شرکت سرمایه‌گذاری‌ صنعت‌ نفت‌ دارد و به طوریکه استراتژی شرکت تمرکز بر ذخیره نفت و فراورده های نفتی و سوخت رسانی دریایی و هوایی است.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ونفت

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب