درخواست پاکستان برای ضد دامپینگ علیه واردات سیمان ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم سیمان

 انجمن تولیدکنندگان سیمان پاکستان در پی اقدام آفریقای جنوبی در وضع تعرفه ضد دامپینگ برای سیمان پاکستان، خواستار اقدام مشابه دولت برای محصول ایرانی شد.

به گزارش سایت بورسینس به نقل از ایسنا، صنعت سیمان پاکستان با اقدام کمیسیون تجارت بین المللی آفریقای جنوبی در وضع تعرفه ضددامپینگ برای صادرات این کشور، اکنون شاهد توقف صادرات خواهد بود به همین دلیل از دولت درخواست کرده است به منظور حمایت از صنعت داخلی در شرایط کنونی، برای واردات سیمان ایرانی تعرفه ضددامپینگ وضع کند یا سیمان ایرانی را در لیست منفی تجارت دوجانبه قرار دهد.

پایگاه اینترنتی نیشن به نقل از سخنگوی انجمن تولیدکنندگان سیمان پاکستان نوشت: قاچاق سیمان از ایران به بلوچستان منجر به ضرر قابل توجه خزانه ملی شده و دولت برای مقابله با این تهدید باید به اقدام فوری دست بزند.

وی در ادامه افزود: متوسط واردات سیمان ایرانی به بلوچستان از 15 مارس تا 16 آوریل حدود 500 تا 600 تن در روز بوده است در حالیکه پیش‌تر این رقم حدود 100 تن در روز بود.

سخنگوی این گروه صنعتی همچنین متذکر شد واردات بالاتر از میزان اعلام شده در مبادی مرزی، صنعت سیمان داخلی را در وضعیت دشواری قرار دارد زیرا در حالیکه تولیدکنندگان داخلی طبق قانون موظف به پرداخت مالیات و حق امتیاز استفاده از مواد خام هستند، سیمان وارداتی و قاچاق از مزیت بالاتری برخوردارند.

بر اساس این گزارش، واردات غیرقانونی سیمان از ایران به ضرر صنعت سیمان پاکستان است که برای هزاران نفر در سراسر کشور فرصت شغلی فراهم کرده است و نگرانیها را نسبت به افزایش ظرفیت بیکار به دلیل واردات خارجی برانگیخته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب