دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازان: رکورد واردات خودرو در سال ۹۳ شکسته شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار قطعه سازان خودرو

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه رکورد واردات خودرو در سال گذشته شکسته شد، گفت: در حال حاضر خودروسازان خود به‌نوعی واردکننده خودرو شده‌اند.

آرش محبی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه خوشبختانه با تدابیر انجام شده واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: اما متأسفانه در سال گذشته رکورد واردات خودروی کمتر از 2500 سی‌سی در کشور شکسته شده و حدود 103هزار دستگاه خودرو وارد کشور شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بدترین سال در میزان واردات خودرو به کشور بوده است، افزود: البته در ماههای نخست امسال حجم واردات خودرو به کشور روند نزولی را تجربه کرده است که دلایل این امر را باید تقویت توان تولیدات داخلی، کاهش تقاضای مردم در خرید خودروهای خارجی و یا امید مردم به نتایج مثبت مذاکرات هسته‌ای دانست.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان کشور با اعلام اینکه در شرایط فعلی کمبود نقدینگی واحدهای قطعه سازی کشور را زمین‌گیر کرده است، گفت: این روزها شرکت‌های خودروساز بیشتر خصولتی اداره می‌شوند به‌نحوی که با تغییر دولت‌ها برنامه و سیاست‌های شرکت‌های خودروساز هم تغییرمی‌کند و در نهایت یک سیاست جامع در فعالیت‌ها دنبال نمی‌شود.

محبی‌نژاد با گلایه از اینکه در حال حاضر خودروسازان خود به‌نوعی واردکننده خودرو شده‌اند، اظهار داشت: آنها خودروها را در قالب CBU آن هم از محل نقدینگی جاری، برای تولید انبوه و نیازسنجی بازار وارد کشور می‌کنند اما بروز برخی مشکلات مانع تولید انبوه تمام این خودروها در کشور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بدهی بانکی خودروسازان به‌قیمت افزایش مدت زمان پرداخت مطالبات قطعه سازان کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: این موضوع مشکلات قطعه سازان را افزایش داده است حتی این روزها باخبر شده‌ایم شرکت‌های خودروساز قصد خرید باشگاه‌های ورزشی را دارند که این امر برای قطعه سازان بسیار سؤال برانگیر است. البته امیدواریم این موضوع فقط در حد یک شایعه باشد.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان کشور با بیان اینکه بیش از یک سال و نیم است که خودروسازان مالیات بر ارزش افزوده قطعه سازان را پرداخت نکرده‌اند، اظهار داشت: این در حالی است که قطعه ساز در زمان فروش محصول باید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب