خانه - اخبار بورس و فرابورس - هم‌پیمان شدن سهامداران حقوقی‌ منطقی و پسندیده نیست

هم‌پیمان شدن سهامداران حقوقی‌ منطقی و پسندیده نیست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

با توجه به افزایش دامنه نوسان قیمتی از 4 درصد به 5 درصد برای شرکت های فعال در بورس از اول خردادماه باید گفت این یک درصد تأثیر چندانی بر بازار نخواهد داشت.

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در صورتی که دامنه نوسان قیمتی سهام شرکت های بورسی تغییر پیدا کند تأثیر چندانی بر روند بازار و افزایش یا کاهش قیمتها نداشته و این تغییرات باید بیش از این اعمال شود چراکه اگر بازار به دنبال شفافیت و تعادل می رود همچون دیگر بازارهای دنیا باید آزادی نسبی در دامنه نوسان را داشته باشیم.

سهیلا فروزانی در رابطه با انتشار اطلاعات ناشران بورسی به صورت مستقیم بر روی سامانه کدال افزود: وقتی انتشار اطلاعات بلافاصله و مستقیم انجام شود برخی ابهامات حذف می شود چراکه در حال حاضر سازمان بورس اطلاعات را با تأخیر بر روی سامانه قرار می دهد که این امر خود باعث ایجاد رانت و سوء استفاده از اطلاعات نهانی شده و شفافیت را از بین می برد اما در صورت اجرایی شدن این امر، باعث بالا رفتن شفافیت اطلاعاتی شده و امری بسیار مهم و تأثیر گذار بر روند بازار می باشد.

این کارشناس بازار سرمایه هم پیمان شدن سهامداران حقوقی در جهت رونق بورس را کاری پسندیده ندانست و اظهار داشت: دخالت سهامداران حقوقی در روند عرضه و تقاضای بازار دستکاری قیمت بوده و سازمان باید ساختار ها را تغییر دهد، انجام این کار منطقی و پسندیده نیست.

وی در ادامه افزود: اگر انتشار آنلاین پرتفوی صندوق توسعه بازار در حد حرف نباشد و عملی شود باعث ایجاد تحرک در بازار شده اما این امر نیز تنها مسکنی برای بازار است و روند منفی را درمان نمی کند و تعادلی در بازار ایجاد نمی کند.

فروزانی در خصوص توقف عرضه اولیه سهام شرکت ها تا پایان خرداد ماه اظهار داشت: عرضه اولیه در بازاری این چنینی نه تنها باعث بهبود شرایط نمی شود بلکه مخرب و تشدید کننده روند منفی نیز می باشد و سازمان باید زمان عرضه های اولیه را کنترل کند و این توقف تا خرداد ماه تا حدودی به نفع بازار می باشد.

وی در پایان افزود: با توجه به اینکه 90 درصد سهام حاضر در بازار سرمایه در محدوده کف قیمتی خود در حال معامله هستند و بازاری در انتظار اخبار توافق سیاسی و شفافیت اقتصادی را شاهد می باشیم، اگر اعتماد سرمایه گذاران و نقدینگی به بازار بازگردد انتظار بهبود شرایط را داریم البته لازم به ذکر است که اخبار روانی تأثیر خود را بر بازار گذاشته و همه سرمایه گذاران منتظر مرحله عملی شدن این اخبار می باشند.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب