عواملی که باعث بازگشت رونق به بازار سهام می‌شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بازار سهام

 یک کارشناس بازار سرمایه از رفع ابهام از مذاکرات هسته ای، کاهش نرخ سود بانکی، جذاب بودن قیمت سهام، رکود در بازارهای رقیب و نیز فرارسیدن فصل مجامع شرکت‌ها و تقسیم سود به عنوان دلایل بازگشت رونق به بورس یاد کرد.

محمد محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: ریزش‌های پیاپی شاخص بورس و قیمتها در هفته‌های گذشته موجب نگرانی سهامداران شده است که این اتفاق باعث شده تا برخی از سرمایه گذاران از بازار سرمایه خارج شوند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به این موضوع، باید تصمیمات اقتصادی بویژه در خصوص بازارهای موازی بورس به گونه ای اتخاذ شود تا رونق و نقدینگی به بازار سهام بازگردد.

وی در خصوص شرایط بازگشت رونق به بورس گفت: رفع ابهام از نتیجه مذاکرات هسته ای یکی از این عوامل است که با روشن شدن این ابهام می‌توان به بازگشت نقدینگی به بورس امیدوار بود که البته این مذاکرات رو به پیشرفت و رسیدن به توافق نهایی است.

این استاد دانشگاه افزود: کاهش نرخ سود بانکی از 22 به 20 درصد نیز در آینده و میان مدت بر بهبود شرایط بورس اثرگذار خواهد بود، چرا که بانک‌ها بازار موازی و رقیب بورس هستند و در صورت وجود پتانسیل‌های سودآوری در بورس، نقدینگی از بانک‌ها به بازار سرمایه منتقل می‌شود.

وی در ادامه یکی دیگر از دلایل بازگشت رونق به بورس در آینده را رسیدن قیمت سهام در شرایط کنونی به قیمت‌های جذاب عنوان کرد و افزود: با توجه به ارزان شدن قیمت سهام دربورس این عامل می تواند انگیزه مناسبی برای سرمایه گذاری در بورس باشد.

محمودی افزود: رکود در بازارهای رقیب بورس از جمله مسکن، سکه، طلا و خودرو نیز عامل دیگری است که پیش بینی می شود ادامه داشته باشد و بدلیل جذاب نبودن سرمایه گذاری در آنها انتظار می رود در آینده سرمایه ها به سمت بازار سهام جذب شوند.

وی همچنین گفت: فرارسیدن فصل مجامع شرکتهای بورسی و تقسیم سود سهام نیز انگیزه ای را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا جذب بازار سهام شوند.

این استاد دانشگاه به سهامدارن نیز توصیه کرد: وجود ریسک در بازار سهام اجتناب ناپذیر است و کسانی که در بورس سرمایه گذاری می کنند باید متوجه ریسک بازار باشند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب