بررسی آثار کاهش یک درصدی نرخ تسهیلات در لیزینگی‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

مطابق با مصوبه شورای پول و اعتبار در سال 93، حداکثر نرخ سود تسهیلات عقود غیر مشارکتی بانک‌ها و موسسات اعتباری معادل 22 درصد و حداقل نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی هنگام عقد قرارداد بین بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز معادل 21 درصد تعیین شد. در حال حاضر که با تصویب شورای پول و اعتبار نرخ تسهیلات از 22 درصد به 21 درصد تغییر یافت.

مدیرعامل شرکت بهمن لیزینگ در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در رابطه با این کاهش یک درصدی نرخ تسهیلات اظهار داشت: به طور کل نرخ سود مؤثر بر تأمین منابع مالی و گرفتن تسهیلات ارزانتر از سیستم بانکی برای شرکت های این صنعت مهم است. که اگر این کاهش یک درصدی در عمل اتفاق بیافتد مصرف کننده نهایی نیز از آن منتفع خواهد شد، و شرکت های لیزینگ طبق دستورالعمل بانک مرکزی، مکلف به اعمال این کاهش یک درصدی هستند اما برای قراردادهای سالهای گذشته این نرخ همچنان به قوت خود باقی بوده و کاهشی نخواهد داشت.

بهزاد قنبری در رابطه با چشم انداز صنعت برای سال جاری اظهار داشت: با توجه به فعالیت های این صنعت و تأمین نیازها به صورت غیر نقدی که یک ضرورت می باشد و یک منطق اقتصادی پشت آن قرار دارد حال اگر از این منظر به این مسأله توجه و نگاه شود، چه تحریم باشد و چه نباشد، در ماهیت موضوع تغییری ایجاد نخواهد کرد، لازم به ذکر است که در همه اقتصادهای پیشرفته دنیا اقلام مورد نیاز مردم به خصوص اقلام سرمایه ای، در قالب اجاره به شرط تملیک یا شکل های مشابه با آن تأمین شده و اقتصاد کشور ما نیز لاجرم به این سمت پیش خواهد رفت و فقط بود و نبود تحریم می تواند سرعت رسیدن به نقطه نظر مطلوب را تحت تأثیر قرار دهد.

وی در ادامه افزود: در صورت لغو تحریم ها شرکت های فعال در این گروه با توجه فعالیتهایی که برای تأمین نیاز های مردم در قالب شرایط اقساطی و غیر نقدی انجام می دهند، سطح گسترده ای از فعالیتهای اقتصادی را به خود اختصاص خواهند داد که در این سطح اگر فعالیتهای آنها متناسب با شرایط منطقی باشد می توانند سودهای خوبی نیز شناسایی کنند.

وی در پایان در خصوص برنامه های شرکت بهمن لیزینگ برای سال مالی جاری اظهار داشت: از برنامه های شرکت برای سال 94 می توان به انعقاد قرارداد همکاری با سایر خودروسازان تجاری به منظور افزایش واگذاری و تنوع محصول و برنامه افزایش سرمایه متناسب با حجم فعالیت و سایر شرکت های فعال در این صنعت اشاره کرد که با گذشت زمان و روشن شدن فضای تجاری احتمال بازنگری در این برنامه ها را خواهیم داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب