ثبت 73 هزار میلیارد ریال سهم در سامانه کنترل خرید اعتباری

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

مدیر فناوری اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، گفت که در 11 ماه فعالیت ابزار کنترل خرید اعتباری 73 هزار میلیارد ریال سهم با اتکا بر این ابزار خریداری شده است.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سمات، علی حسنی با اعلام این مطلب، افزود: با گذشت کمتر از یک سال از راه اندازی ابزار کنترل خرید تا کنون بیش از 50 هزار بار از این ابزار استفاده شده است.

مدیر فناوری اطلاعات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: در این مدت 90 شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار و فرابورس با استفاده از این ابزار خدمات خرید اعتباری را برای مشتریان خود ارایه کرده‌اند.

وی ارزش ریالی سهام فریز شده را تا کنون 73 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: کارگزاران با ثبت بیش از 13 و نیم میلیارد سهم در 637 نماد در 35 هزار رکورد توانسته اند در راستای مدیریت و کاهش ریسک سرمایه خود اقدام کنند.

حسنی با بیان آن که انجام معاملات اعتباری باعث افزایش نقدشوندگی بازار می شود، گفت: ابزار کنترل خرید اعتباری این امکان را به کارگزاران می‌دهد که پیش از تسویه خریدهای اعتباری اوراق بهادار، امکان فروش همان اوراق بهادار در کارگزاری دیگر سلب شود.

مدیر فناوری اطلاعات شرکت سمات گفت: تا پیش از راه اندازی این ابزار همواره این نگرانی در بازار وجود داشت که دارایی‌ای که به صورت اعتباری خرید می‌شود، نزد کارگزار دیگر به فروش رود؛ از همین رو، ابزار کنترل خرید اعتباری طراحی شد تا کارگزاری که به صورت اعتباری به مشتری امکان خرید می‌دهد، از تسویه نهایی مبالغ خرید اطمینان داشته باشد، چراکه با توجه به راه‌اندازی این ابزار، مشتری ملزم است تا سهام را نزد همان کارگزاری بفروشد که از وی اعتبار گرفته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب