قیمت اوراق تسهیلات مسکن افت کرد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
کاهش قیمت تسه

 قیمت اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای سال با افت مواجه شده بود، نسبت به هفته گذشته افت ناچیزی را تجربه کرد و در محدوده 73 هزار تومان قرار گرفت.

به گزارش سایت بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، قیمت اوراق تسهیلات مسکن از ابتدای سال تاکنون روند متعادلی در پیش گرفته و در محدوده ی 70 تا 80 هزار تومانی در حال حرکت است به طوری که قیمت این اوراق در ابتدای سال و به خصوص بعد از بیانیه هسته ای روند نزولی به خود گرفت و به سطح 78 هزار تومان رسید.

اما بررسی میزان افزایش وام مسکن در جلسه 19 فروردین شورای پول و اعتبار قیمت این اوراق را تحت تاثیر قرار داد و مجددا آن را به سطح 80 هزار تومان برگرداند، اما با افزایش پیدا نکردن وام مسکن روند حرکتی آنها تغییر کرد.

اکنون نیز افزایش میزان وام مسکن به 80 میلیون تومان که توسط شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده است، تاثیری در روند حرکتی این اوراق نداشت زیرا به گفته ی رئیس اداره ابزارهای نوین فرابورس، تسهیلاتی که دیشب به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده مشمول دارندگان اوراق تسهیلات مسکن، نمی‌شود و روی قیمت این اوراق تاثیری ندارد.

بنابراین روند حرکتی قیمت تسه ها نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد که قیمت این اوراق با کاهش ناچیزی مواجه شده و “تسه” های بهمن و اسفند 1393 از 74 هزار تومان به محدوده 73 هزار تومان رسیده و تسه دی ماه در همان محدوده ی 74 هزار تومانی در حال معامله است.همچنین “تسه” آبان از 75 تومان به 74 تومان رسیده و تسه مهر ماه در همان محدوده ی 73 هزار تومان باقی مانده است.

تسه تیر ماه نیز از 75 تومان به 74 تومان رسیده و تسه مرداد به نیمه 73 هزار تومان بازگشته است و تسه شهریور نیز در همان محدوده 73 هزار تومان در حال حرکت است؛ این در حالی است که تسه فروردین از 74 هزار تومان به 72 هزار تومان رسیده و تسه اردیبهشت و خرداد نیز ماه از 76 هزار تومان در هفته گذشته به محدوده ی قیمتی سایر اوراق نزدیک تر شده است.

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در حالی با کاهش اندکی مواجه شده است که در حال حاضر عرضه و تقاضای برای این اوراق در حالت تعادل قرار داشته و حقیقی ها برای خریداری این اوراق مشارکت بیشترین دارند.

اوراق تسهیلات مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر 500 هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند. یعنی برای دریافت وام 45 میلیونی مسکن باید 90 ورقه حق تقدم تسهیلات (با احتساب قیمت 72 هزار تومان برای هر ورقه) به مبلغ شش میلیون و 480 هزار تومان خریداری شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب