بایدها و نبایدهای برنامه تلویزیونی بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس تهران

اولین برنامه تلوزیونی بازار سرمایه که با هدف توسعه فرهنگی این بازار با حمایت سازمان بورس روز دوشنبه با بررسی صنعت پتروشیمی روی آنتن رفت.

دبیر کل کانون کارگزاری در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در رابطه با کیفیت این برنامه عنوان کرد: با توجه به برنامه های پیرامون بازار سرمایه در کل دنیا بهتر است این چنین برنامه ها به سمت نظرات کارشناسان، مشاوران سرمایه گذاری و تحلیلگران خارج از مجموعه و مستقل که نسبت کارمندی و اشتغال با مجموعه مورد نظر را نداشته، بروند. که در کنار این متخصصان نیز از مسئولین برای پاسخگویی ابهامات و مشکلات موجود در صنعت و بازار، دعوت بعمل آید.

روح الله میر صانعی در ادامه افزود: به عنوان مثال بهتر است با توجه به مشکلات موجود در صنایع نماینده ای از طرف دولت در چنین برنامه ای حضور پیدا کند و پاسخگوی مطالبات هنگفت پیمانکاران حوزه های مختلف و بانکها از دولت باشد. همچنین تحلیلگران بازار نیز به بررسی و تحلیل اینگونه نقاط ضعف و یا حتی نقاط قوت بپردازند، چراکه اگر یک مدیر عامل و یا کارشناس وابسته به شرکت خاصی حضور پیدا کند، بیشتر نگاه تجاری پیدا خواهد کرد و اینچنین بررسی هایی جذابیت لازم را برای فعالین بازار سرمایه کشور نخواهد داشت.

وی با تأکید بر حضور مشاوران مالی و تحلیلگران مستقل در این برنامه اظهار داشت: بهتر است در برنامه های تلوزیونی نه از این طرف بام بیفتد نه از آن طرف بام، به این منظور که به سراغ نمایندگان مجلس بروند و نه سراغ سرمایه گذاران خرد، چراکه چنین افرادی به اندازه کافی ممکن است از دانش و شناخت مالی و سرمایه گذاری در خصوص شرکت، صنعت و بازار سرمایه برخوردار نباشد لذا نمی توانند با دید باز به تحلیل در این رابطه بپردازند.

مدیر صانعی در پاسخ به این سوال که (بهتر است چه سوژه ها و یا صنایعی در این برنامه مورد بررسی قرار گیرد تا از جذابیت کافی برخوردار باشد؟) عنوان کرد: با توجه به اینکه طی سالهای اخیر بازار سرمایه گسترش پیدا کرده بهتر است این بررسی و تحلیل در همه صنایع موجود در بازار انجام شود، چراکه ممکن است در بازار سرمایه هر صنعت برای مدت زمان خاصی جذابیت پیدا کند و یک برنامه ای که در خصوص بازار سرمایه ساخته می شود بهتر است بر روی تمامی بازار سرمایه اشراف داشته باشد و با توجه به نسبت حجم ارزش صنعت به یک ارزش بازار اولویت بندی انجام شود و به بررسی آن بپردازند.

وی در رابطه زمان این برنامه اظهار داشت: متأسفانه این نقد اهالی بازار سرمایه به رسانه ملی همواره وجود داشته چراکه در اغلب کشورهای دنیا یک شبکه اختصاصی در رابطه با بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار وجود دارد و به شفاف سازی و اطلاع رسانی در خصوص صنایع و شرکت ها می پردازند اما این زمان اندک برای شروع بد نیست و امیدواریم رفته رفته برنامه های بیشتری تدوین و پخش شود.

وی در پایان اظهار داشت: پخش چنین برنامه هایی از رسانه های ملی مسلماً به بازار سرمایه، تحلیل و اطلاع رسانی کمک خواهد کرد چراکه با بالا رفتن اطلاعات و دانش مالی عموم مردم و مخصوصاً سرمایه گذاران این صنعت به اقتصاد کشور کمک می کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب