خانه - خودرو و قطعات - نامه‌نگاری با لاریجانی برای تعیین تکلیف مرجع قیمت‌گذاری خودرو

نامه‌نگاری با لاریجانی برای تعیین تکلیف مرجع قیمت‌گذاری خودرو

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
رییس شورای رقابت خبر داد

رییس شورای رقابت از ارسال نامه‌ای به رییس مجلس برای تعیین تکلیف مرجع قیمت گذاری خودرو خبر داد و گفت: مرجع قیمت گذاری خودرو به زودی مشخص می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رضا شیوا در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا شورای رقابت با مجلس در ارتباط با قیمت گذاری خودرو رایزنی کرده است؟ گفت: نیاز به رایزنی خاصی در این حوزه نیست اما شورای رقابت نامه ای را به رییس مجلس شورای اسلامی برای رفع ابهام تعیین مرجع قیمت گذاری خودرو ارسال کرده است.

وی ادامه داد: بنابراین باید امیدوار بود که مرجع قیمت گذاری خودرو به زودی مشخص شود.

رییس شورای رقابت همچنین از تشکیل کمیته بانک و بیمه در این شورا خبر داد و گفت: کمیته بیمه هم اکنون تشکیل شده و به زودی نیز کمیته بانک هم تشکیل می شود.

شیوا در ارتباط با تعیین تکلیف رانت 650 میلیون یورویی در شورای رقابت تصریح کرد: کارگروه کارشناسی در این زمینه تشکیل شده و کارهای کارشناسی نیز انجام شده و چندین جلسه با افرادی که در این پرونده نقش دارند، برگزار شده و به زودی این پرونده در صحن علنی شورا بررسی خواهد شد.

مطلب مرتبط: چگونه بهترین لوازم خودرو را بیابیم؟

شیوا همچنین در پاسخ به این پرسش که 6 درصد بازار خودروی ایران توسط خودروهای چینی احاطه شده است و شورا چه اقداماتی باید برای جلوگیری از حضور خودروهای بی کیفیت چینی انجام داد؟ اظهار داشت: متاسفانه سهم بازار این خودروها روز به روز در حال افزایش است و به خودروسازان داخلی توصیه شده که تلاش کنند کیفیت تولیدات  خود را افزایش دهند و طرح های جدیدی برای انواع خودرو وارد بازار کنند چراکه چینی ها در حال ساخت خودروهایی هستند که از نظر ظاهر مشتری پسند می باشند.

وی با بیان اینکه کیفیت خودروهای چینی هنوز به پای تولیدات ایران نرسیده است، گفت: هر چه تنوع خودروهای ایرانی بیشتر و کیفیت آنها بهتر باشد سهم بیشتری از بازار خواهند داشت.

رییس شورای رقابت در باره اینکه آیا وارد قیمت گذاری خودروهای خارجی نیز خواهید شد یا خیر؟ تصریح کرد: شورای رقابت برنامه ای در این خصوص ندارد و قرار نیست در خصوص قیمت گذاری خودروهای خارجی تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه قیمت خودروهای خارجی فعلا رقابتی است، گفت: درصورتی که در تیرماه توافق هسته ای صورت بگیرد تمامی بازارها از آن متاثر خواهند شد و صنعت خودرو که یکی از بزرگترین صنایع داخلی کشور می باشد نیز از مذاکرات اثر خواهد دید به نحوی که با رفع مشکل نقل و انتقالات پول بسیاری از قطعات از کشورهای پیشرفته وارد ایران می شود.

شیوا از حضور خودروسازان خارجی پس از توافق هسته ای در ایران و همچنین سرمایه گذاری مشترک با خودروسازان ایرانی در آن زمان خبر داد و گفت: این موضوع در بهبود کیفیت خودروهای داخلی تاثیر گذار خواهد بود.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب