مذاکرات هسته‌ای ادامه دارد / بورس در خواب زمستانی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بازار بورس تهران

مذاکرات یک روزه ایران و آمریکا دیروز درحالی به پایان رسید که وزیر خارجه آمریکا پس از پایان دیدار خود با همتای ایرانی اش، این مذاکرات را بسیار خوب توصیف کرد.

به گزارش سایت بورسینس به نقل از بورس نیوز، محمد جواد ظریف و جان کری در حالی دیروز بیش از شش ساعت در ژنو سویس به گفتگو پرداختند که وزیر امور خارجه کشورمان نیز با بیان اینکه اختلاف موجود میان طرف های مذاکره در حوزه های فنی و سیاسی همچنان موجود است، از تلاش های طرفین برای حل این اختلافات سخن گفت.

عراقچی نیز طی مصاحبه خود از خارج شدن موضوع بازدید از مراکز نظامی و مصاحبه با کارشناسان هسته ای ایران از دستور کار این نشست ها خبر داد و از پیگیری مجدد مذاکرات طی روزهای آتی سخن گفت.

تمام این مباحث درحالی مطرح شده که نگاه بازار سرمایه و فعالان و سرمایه گذاران بورس همچنان بیشتر به تمدید مذاکرات معطوف شده است.

برهمین اساس شرایط رکودی و فرسایشی همچنان در معاملات تالار شیشه ای قابل مشاهده است و گویا بورس به خواب زمستانی فرورفته است. بطوریکه نماگر بورس تاکنون با کاهش 130 واحدی مواجه شده و نمادهای “فارس”، “وبملت” و نیز “مبین” بیشترین تأثیر را در افت این شاخص بر جای گذاشته اند.

این در حالی است که تک نمادهایی همچون “فنوال”، “کهرام”، “بتراس” و “غپاک” بیشترین افزایش قیمت ها را در بورس ثبت کرده و همگی تا نزدیک سقف قیمت ها اوج گرفته اند. حال آنکه هیچ خبری از سهم های بزرگ و شاخص ساز بورس در جهت افزایش قیمت ها نیست.

بدین ترتیب طی معاملات امروز کلیتی بر روند بورس حاکم بوده و اکثر صنایع با حضور عمده نمادهای فعال خود در تابلوی قرمز رنگ بورس معاملات خود را پیگیر هستند.

در مقابل امتیازهای تسهیلات مسکن در نماد “تسه” در اکثر سررسیدها با رشد قیمت همراه شده اند تا برخلاف روند بازار سهام معاملات خود را سپری کنند.

در پایان گفتنی است، مقرر گردیده مذاکرات هسته ای پنج شنبه هفته جاری دوباره از سر گرفته شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب