این بورس واس شماس یعنی کلش واس شماس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بازار سهام

با اتمام ساعات معاملات روز یک شنبه 94.03.10 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 101 کاهش به رقم 45618 واحد رسيد. همین وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 624 واحد کاهش عدد 130472 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 80 واحد کاهش به رقم 26491 واحد رسيد.

همچنین در این روز “بترانس” با 11 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فارس” با 48 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 3 واحد کاهش به رقم 711 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 517 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 985 میلیارد ریال رسید.

معاملات امروز بورس با افت 191 واحدی شاخص کل بورس و روند نزولی قیمت اغلب سهام شرکت ها به پایان رسید تا شاخص با حرکتی آرام و فرسایشی خود را به یک مدار پایین تر از تجایگاه فعلی نزدیک تر نماید.

بر اساس گزارش سایت بورسینس به نقل از بورس نیوز، روز به روز شاهد آب شدن سرمایه ها در بازار سرمایه هستیم به گونه ای که ارزش روز بازار هم اکنون رقمی در حدود 280 هزار میلیارد تومان است. اما از سوی دیگر وضعیت و شرایط ارزش روزانه معاملات حال و روزی بهتر از ارزش کل بازار ندارد کار به جایی رسیده که در بهترین حالت روزانه یک یا یک ونیم درصد از ارزش کل معاملات در بازار مورد معامله قرار می گیرد.

فعلاً اوضاع و شرایط همینی است که می بینیم، کاری هم نمی توان کرد، نه پول بانک و نه پول حقوقی فعال، هیچکدام برای حمایت از بازار وارد نشد، کلاً از حمایت فقط معنی لغوی آن به بورس رسیده و خبری از عمل نیست.

جالبه که حتی سهامداران عمده شرکت ها هم تمایلی به حمایت از دارایی های بورسی خود ندارند البته حق دارند چراکه در صورت بروز نشانه ای کوچک از روند صعودی سهام همان شرکت از سوی حقوقی دیگر واگذار خواهد شد به عبارت ساده تر زیان یک حقوقی در خرید سهام زیر مجموعه خود به سود حقوقی دیگر در فروش همان سهام منجر خواهد شد لذا عدم یکپارچگی و اتفاق نظر در بین حقوقی ها منجر شده تا آنها بدون کوچکترین عکس العملی فقط با چشمان باز فعالیت های یکدیگر را زیر نظر داشته باشند.

بازار سرمایه این روزها خیلی شبیه به مردمان کشور اتیوپی شده چراکه هر روز به دلیل نبود پول و فقر مالی در این بازار شاهد آب رفتن و لاغرتر شدن اغلب سهام شرکت ها می باشیم. بعضی شرکت ها که در آستانه جان سپردن هستند هر چند که یک تفاوت بسیار عمده بین بورس ایران و کشور اتیوپی وجود دارد، در آنجا کمک های انسان دوستانه و بشر دوستانه هر از چند گاهی می رسید که این جا خبری از این کمک ها نیست و به سهامداران به چشم “خود کرده را تدبیر نیست” نگاه می کنند.

به قول ظریفی که می گفت : اینجا به سهامداران می گویند “این بورس واس شماس یعنی کلش واس شماس” و زیان شما هم به ما ربطی نداره.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب