سهام بانک ها، مرکز توجه سرمایه گذاران بورس تهران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل با رشدی آرام توانست دررقم ۷۳ هزار و ۷۶۶ به کار خود پایان دهد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در بازار امروز نمادهای بانکی بیشتر از سایر نمادها مرکز توجه بودند به این ترتیب که این نمادها در گروه های بیشترین تاثیر بر رشد شاخص، بیشترین حجم و ارزش معاملات و همچنین بیشترین رشد قیمت و صف خرید نمایندگانی داشتند تا نشان دهند این روزها مرکز توجه بازار سهام هستند.

 در نتیجه داد و ستدهای روز جاری سرمایه گذاران تالار شیشه ای بیش از ۷۳۸ برگه سهم و حق تقدم را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات رقمی بالغ بر ۳هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال بود. همچنین در این روز ارزش روز بازار نیز نسبت به روز گذشته با رشدی نزدیک به یک هزار میلیارد تومان از رقم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد.

در داد و ستدهای روز یکشنبه شاخص کل با رشدی ۲۶۱ واحدی به عدد ۷۳ هزار و ۷۶۶ رسید. شاخص صنعت نیز ۱۴۰ پله بالا رفت و شاخص بازار اول در حالی ۲۴ پله پایین آمد که شاخص بازار دوم با رشدی یک هزار و ۶۷۷ واحدی مواجه شد.

نمادهای هلدینگ خلیج فارس، بانک ملت، مپنا، بانک پاسارگاد و بانک صادرات بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند. این در حالی بود که نمادهای پالایش نفت بندرعباس و فولاد مبارکه با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

در روز یکشنبه از ۷۳۸ میلیون برگه سهمی که مورد داد و ستد قرار گرفت بیش از ۹۷ میلیون سهم متعلق به نماد بانک صادرات، ۴۴ میلیون سهم متعلق به نماد بانک ملت و ۳۴ میلیون سهم متعلق به نماد مپنا بود. که بیشترین حجم معاملات را ثبت کردند. همچنین بانک پاسارگاد، زامیاد، تاپیکو و بانک ملت نیز بیشترین حجم معاملات را داشتند.

گفتنی است مپنا با معامله ۲۸۹ هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشت. همچنین هلدینگ خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، بانک ملت، تاپیکو ، بانک صادرات و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نیز بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای فرآورده های نسوز ایران،گروه صنعتی بارز، کاغذ سازی کاوه، پتروشیمی فارابی، سرامیک صنعتی اردکان،نوسازی و ساختمان تهران و نفت پارس بود.

این در حالی بود که نمادهای آبسال، کاشی سعدی، کاشی تکسرام،سرمایه گذاری نیرو، باما، سرمایه گذاری ملی ایران و قند ثابت خراسان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران در معاملات امروز طولانی ترین صف های خرید را برای نمادهای نفت پارس، خاک چینی ایران، سیمان شرق، داروسازی زهراوی، سرامیک صنعتی اردکان، کارت اعتباری ایران کیش و صنایع لاستیکی سهند تشکیل دادند.

همچنین سرمایه گذاران نمادهای آذرآب، چینی ایران، ایران خودرو، فرآورده های نسوز ایران، سرمایه گذاری رنا، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی و فرآورده های نسوز آذر سنگین ترین صف های فروش را برای این نمادها تشکیل دادند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب