شنیده‌ها و شایعات بورسی یکشنبه 17 خرداد94

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
شنیده ها و شایعات بورسی

شایعات بازار سرمایه خبر از عدم برگزاری مجامع بانک ها و افزایش سرمایه صد در صدی «شبریز» دارد .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو سهم،‌ شایعات امروز بازار سرمایه که بیشترین آنها حول محور افزایش سرمایه در فصل مجامع است،‌ به شرح زیر است :

 

۱ – شنیده ها از گروه بانکی حکایت از این دارد که گویا گفته می شود این گروه با شایعه عدم برگزاری مجمع روبرو شده است. ظاهراً بانک مرکزی، متوجه مشکل زیان ده بودن نظام بانکی شده و اجازه برگزاری مجامع ۹۳ و تقسیم سود را نخواهد داد. همچنین شنیده می شود هر بانکی که ذخیره بابت مطالبات غیرجاری‌ اش اخذ کند، اجازه برگزاری مجمع را در فصل مجامع دارد. این خبر هنوز از هیچ نهاد مسول مربوطه تایید یا تکذیب نشده است .

 

۲ – شنیده هایی از مخابرات ایران اینگونه به گوش رسیده که ﺳﺨﻨﮕﻮﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ اعلام کرده است که ﺁﮔﻬﯽ ﻓﺮﻭﺵ ﺑﻠﻮﮎ ۴. ۷۸ ﺩﺭﺻﺪﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺕ ﺧﻼﻑ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻗﺴﻂ ﻋﻘﺐﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﺑﻪ ﺯﻭﺩﯼ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻣﯽﺷﻮﺩ .

 

۳ – گفته می شود که در پی شایعات به گوش رسیده از «خکاوه» ، قائم مقام مالی اقتصادی سایپا دیزل تاکید کرده است که افزایش سرمایه ۲۳۰ درصدی این شرکت مطرح است اما نه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بلکه از طریق مطالبات و آورده نقدی سهامداران. با این اوصاف احتمالا طی هفته جاری این موضوع در گروه سایپا بررسی و مشخص خواهد شد تا درخواست افزایش سرمایه به سازمان بورس ارسال شود .

 

۴ – شنیده ها از «فنوال» خبر از ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺳﻔﺘﻪ ﺑﺎﺯﯼ ﻭ ﺩﺳﺘﮑﺎﺭﯼ ﻗﯿﻤﺘﯽ ﺩﺭ ﻧﻤﺎﺩ ﻓﻨﻮﺍﻝ را دارد و همچنین گفته می شود که ﻋﺪﻡ ﺗﺎﯾﯿﺪ ﺗﻌﺪﯾﻞ ﻣﺜﺒﺖ ﻋﺎﯾﺪﯼ ﻫﺮ ﺳﻬﻢ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪﯾﺮﺍﻥ ﺷﺮﮐﺖ ﻭ ﻟﺰﻭﻡ ﺍﺻﻼﺡ ﻗﯿﻤﺘﯽ ﻭ ﺗﺨﻠﯿﻪ ﺣﺒﺎﺏ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﻬﻢ نیز به گوش می رسد .

 

۵ – شنیده ها از «تایرا» اینگونه به گوش می رسد که افزایش سرمایه در «تایرا» امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، این شرکت برای توسعه و نوسازی خط تولید خود نیازمند افزایش ۲۰۰ درصدی سرمایه از محل سودهای تقسیمی و مطالبات است.این درحالی است که هم اکنون سرمایه این شرکت ۱۸۰ میلیارد تومان است .

 

۶ – شنیده ها از «آکنتور» اینگونه به گوش می رسد که این شرکت قصد فروش ملک اقدسیه را دارد که پیش از این به دلیل رکود موفق به انجام آن نشده بود .

 

۷ – شنیده ها از «دابور» اینگونه به گوش می رسد که در سال ۹۴ سرمایه این شرکت حداقل به ۲۰ میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد و سیاست شرکت در سال جدید تولید داروهایی با قیمت مناسب می باشد. و همچنین پروژه بیودارو از منظر اقتصادی بودن بازنگری شده و به علت عدم توجیه پذیری ، قرارداد آن فسخ گردید. شرکت احتمالا از صادرات به عراق ۸۰ میلیون دلار درآمد کسب کند .

 

۸ – شنیده ها از گروه لبنی اینگونه شنیده شده است که انجمن صنایع لبنی درخواست افزایش ۵ درصدی قیمت محصولات لبنی را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کرده است و همچنین افزوده است که به احتمال زیاد دولت قبل از آغاز ماه مبارک رمضان این موضوع را بررسی خواهد کرد .

 

۹ – شنیده ها به گوش رسیده از «بمپنا» خبر از بهره برداری از سیکل ترکیبی تا ۳۶ ماه آینده این نماد خبر می دهد .

 

۱۰ – شنیده ها حکایت از افزایش میزان تعدیل مثبت سود «غاذر» از ۲۰درصد به ۴۰درصد را دارد .

 

۱۱ – شنیده هایی مبنی بر افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده و همچنین تصمیم مبنی بر فروش گسترده محصولات «کشرق» به گوش می رسد .

 

۱۲ – شنیده ها از «شبریز» خبر از افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل آورده ، برای اجرای طرح ارتقای کیفی را دارد .

 

۱۳ – شنیده خبر از برنامه افزایش سرمایه از ۵۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته «غصینو» را دارد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آکنتور, اخابر, تایرا, خکاوه, شبریز, فنوال

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب