رشد پایدار بازار سرمایه در میان مدت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

به نظر می رسد رشد روزهای اخیر بازار سهام به دلیل پیش بینی های مثبت از توافق هسته ای بوده و برخی فعالان نیز به دلیل افت زیاد قیمت ها به خرید سهام روی آورده و نقدینگی خود را به بازار وارد کرده اند.

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: روند مثبت برخی سهام بیشتر به دلیل نزدیک شدن به دهم تیر ماه و بحث مذاکرات هسته ای می باشد البته به نظر من امکان تمدید کوتاه مدت و یک ماهه مذاکرات وجود دارد.

مهری زاده در رابطه با تمدید مذاکرات و واکنش بورس به آن اظهار داشت: در صورت تمدید مذاکرات طبیعتاً بازار وضعیت خوبی پیش رو نخواهد داشت اما از آنجایی که برخی از پایه های اساسی بازار سرمایه همچون نرخ خوراک پتروشیمی ها و پالایشی ها در حال خروج از ابهام هستند به نظر می رسد این کاهش زیاد نباشد.

وی در ادامه افزود: در صورت انجام توافق نهایی در کوتاه مدت آثار مثبتی بر بورس بر جای می گذارد چراکه بحث اجرایی کردن و لغو تدریجی تحریم ها نیاز به زمان دارد تا آثار تداوم و پایداری را در آن شاهد باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وضعیت بازارهای موازی گفت: با توجه به اینکه قیمت دلار کاهش یافته و بازار ارز به سمت یکسان سازی نرخ ارز می رود این امر نشانگر سیگنال های مثبت برای بازارسهام می باشد چراکه بازارهای موازی در شرایط فعلی با رکود همراه شده و جایی برای سرمایه گذاری نبوده، همچنین با تبدیل شدن مؤسسات مالی و اعتباری به بانک و فعالیت آنها زیر نظر بانک مرکزی سودهای بانکی چه به صورت دستوری و چه به صورت خودکار، کاهش خواهد یافت و در نتیجه بی نظمی های بازار پول نیز کمتر شده و این باعث بهبود وضعیت بازار سرمایه خواهد شد.

به طور کل با بهبود پایه های اساسی بازار سرمایه، منضبط شدن بازارهای موازی، انجام توافق نهایی و بهبود شرایط سیاسی بازار سهام با رشدی پایدار و متعادل در میان مدت همراه خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب