عدم پرداخت سود سهام توسط برخی شرکت‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
سوال

مدتی است سهامداران برخی شرکت ها از عدم دریافت سود نقدی با گذشت چند ماه از زمانبندی تعیین شده شرکت ها شکایت دارند.

به گزارش سایت بورسینس به نقل از بورس نیوز، طبق مفاد قانون تجارت حداکثر زمانی که برای پرداخت سود نقدی شرکت ها تعیین شده، هشت ماه بعد از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه می باشد که بر این اساس شرکت ها موظفند بعد از تصویب صورتهای مالی خود در این مجمع طبق زمان بندی مشخص شده، سود تقسیمی را به سهامداران خود پرداخت کند.

شرکت سیمان کارون با نماد سکارون نیز یکی دیگر از شرکت هایی است که با وجود گذشت نزدیک به یک سال از تاریخ 93.04.31 که مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال مالی 92 برگزار شد، همچنان سودی به سهامداران خود پرداخت نکرده است.

این شرکت طبق آخرین برنامه زمان بندی ارائه شده تا تاریخ 1393.12.29 موظف به پرداخت سود نقدی به سهامداران خود بوده که طبق اظهارات برخی سهامداران و مسئولین شرکت هنوز سود نقدی هر سهم که مبلغ 500 ریال تصویب شده، پرداخت نشده و این در حالیست که شرکت مبلغ 1450 ریال سود هر سهم برای سال مالی 94 برآورد کرده و قریب یک ماه دیگر در صدد برگزاری مجمع عمومی عادی سال مالی 93 می باشد.

با پیگیری های انجام شده، مسئولین شرکت سیمان کارون (سکارون) تنها دلیل عدم پرداخت سود نقدی را به سهامداران خود، مشکلات نقدی خود دانستند.

بر این اساس عدم پرداخت سود نقدی سهامداران، با وجود گذشت مهلت قانونی هشت ماهه، تخلف محسوب شده و هیچ رسیدگی و برخوردی در این خصوص از جانب سازمان بورس صورت نگرفته است.

در پایان این گزارش می افزاید، یک چنین شرکت هایی که توانایی پرداخت سود به سهامداران خود ندارند، بهتر است از ابتدا در مجمع خود مبلغی برای تقسیم بین سهامداران خود تصویب نکنند تا اینکه با چنین مشکلاتی مواجه شوند و قیمت سهام انها نیز با افت همراه شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: سکارون

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب