خانه - اخبار شرکت‌‌های بورسی - واگذاری 2 پالایشگاه‌ لاوان و ستاره خلیج فارس به تامین اجتماعی قطعی نشده است

واگذاری 2 پالایشگاه‌ لاوان و ستاره خلیج فارس به تامین اجتماعی قطعی نشده است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورسی

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اعلام رسیدن بدهی سال جاری دولت به ۱۵.۹ هزار میلیارد تومان گفت: واگذاری 2 پالایشگاه‌ لاوان و ستاره خلیج فارس به سازمان تامین اجتماعی قطعی نشده است.

به گزارش سایت بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، سیدتقی نوربخش در جلسه بررسی وضعیت صندوق‌های بیمه‌ای و راهکارهای پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی که با حضور وزیر کار و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد، به بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: روند بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی از سال 54 از مدل خاصی پیروی می‌کرد و هر ساله شاهد افزایشی نسبی در بدهی دولت بودیم؛ اما از سال 85 به دلیل تصویب قوانین مختلف و ارائه خدمات به اقشار جدید بیمه شدگان بدون دریافت منابع لازم شاهد افزایش تصاعدی بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی هستیم به طوری که بر اساس بودجه سال جاری سازمان تأمین اجتماعی، بدهی سال جاری دولت به 15 هزار و 900 میلیارد تومان می‌رسد.

وی با بیان اینکه بدهی دولت در قالب سه راهکار کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت قابل پرداخت است ، ادامه داد: پرداخت بخشی از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از محل منابع مربوط به قانون هدفمند سازی یارانه‌ها اولین راهکار پیشنهادی است.

به گفته این مقام مسئول با اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها حدود یک میلیون و 200 هزار نفر بیمه شده جدید تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند که بخش قابل توجهی از حق بیمه این افراد باید از محل منابع اجرای این طرح تأمین شود که تاکنون منابع مربوط به اجرای این قانون به خوبی پرداخت نشده است.

نوربخش تعیین تکلیف و واگذاری دو پالایشگاه‌ لاوان و ستاره خلیج فارس را راهکاری میان مدت دانست و گفت: علیرغم اظهار نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری در رابطه با این دو پالایشگاه به نفع سازمان تأمین اجتماعی هنوز این موضوع در هیأت دولت بررسی نشده و جا دارد تصمیم لازم اتخاذ و زمینه پرداخت بخشی ازمطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت فراهم شود.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شاوان

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب