تأثیر جو روانی مذاکرات در صورت تمدید آن بر بازار سرمایه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

رئیس کارگزاری سهم آذین: روند بورس در گرو تصمیم خوشبین ها و بدبین ها

مذاکرات هسته ای به عنوان یکی از عوامل مهم و تأثیر گذار بر جو بازار سرمایه و اقتصاد کشور در روزهای حساس و نفسگیر خود قرار دارد و با پیش بینی ها و برخوردهای متفاوتی همراه شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت کارگزاری سهم آذین در رابطه با پیش بینی روند مذاکرات، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز بیان کرد: این گفتگو ها از سخت ترین مذاکرات دوره کنونی فی ما بین چندین کشور است و با توجه به اینکه هر کدام از مشارکت کنندگان در این گفتگو علاوه بر اهداف اعلام شده، برای منافع ویژه خود تلاش می کنند که ممکن است بصراحت اعلام نشده باشد. بنابراین با توجه به روند طولانی بی اعتمادی میان طرفین، حل و فصل همه موضوعات مورد نظر گروه های گفتگو کننده به زمان بیشتری نیاز دارد.

منوچهر اسمعیلی در رابطه با تأثیر جو روانی مذاکرات در صورت تمدید آن بر بازار سرمایه اظهار داشت: تجربه تأثیر روانی تمدید گفتگوها را پیش از این نیز داشته ایم، بدیهی است در صورت تمدید آن بر گروهی که خوشبین به نتیجه رسیدن مذاکرات در چند روز آینده می باشند اثر منفی خواهد گذاشت.

وی در ادامه افزود: لازم است نکته مهمی را یادآوری کنم و آن اینکه فراموش نکنیم وجوهی که بابت فروش نفت، گاز و دیگر دارایی های کشور ما نزد دیگر کشورها بلوکه می باشد، درآمد نیست، بلکه فروش دارایی کشور بوده که در صورت رفع تحریم و آزاد شدن آنها این وجوه بایستی با برنامه ریزی و کارشناسی همه جانبه صرف ایجاد دارایی های جدید و همیشگی در مسیر توسعه اقتصادی کشور شود و گناه نابخشودنی است که این دارایی ها که متعلق به نسل کنونی و نسل های آینده می باشد درآمد کشور قلمداد و صرف هزینه های جاری گردد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش بینی وضعیت بازار سرمایه عنوان کرد: با توجه به اینکه پیش بینی عوامل سیاسی و اقتصادی تأثیر گذار بر بازار سرمایه سخت و در حال حاضر با ابهام روبروست، بنابر این پیش بینی درست و بر پایه سنجه های قابل اعتنا امکان پذیر نیست، وضعیت بازار بورس را در بازه های زمانی کوتاه مدت و میان مدت چیره گی برآیند برداشتهای سرمایه گذاران خوشبین و بد بین طی روزهای آینده روشن می کند.

اسمعیلی در پایان در رابطه با صنایع با پتانسیل رشد بالا در صورت لغو تحریم ها افزود: رشد یا افت قیمت برگه های بهادار صنایع مختلف به پیش بینی وضعیت واقعی اقتصادی این صنایع باز می گردد که در صورت لغو تحریم ها، صنعت بانکداری و بویژه بانکهایی که پتانسیل بلا استفاده ناشی از شعب بیکار خود در بیرون کشور را دارند با رفع تحریم ها وضعیت مناسبی خواهند داشت.

صنعت حمل و نقل و بیمه بین المللی نیز از رفع تحریم ها بهره مند خواهند شد، دیگر صنایع بستگی تام و تمام به وضعیت اقتصادی کل جهان دارد و رشد یا افت آن هماهنگی با تقاضای جهانی محصولات این صنایع نوسان خواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب