فعالان بازار پتروشیمی در انتظار نتایج مذاکرات هسته‌ای

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار پالایشی و پتروشیمی

به گزارش بورسینس  به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران ،علی رمضانی، کارشناس بازار پتروشیمی گفت: با توجه به اینکه تکلیف مذاکرات به زودی مشخص می شود، اکثر معامله گران برای ورود به مبادلات تردید دارند؛ چرا که میزان واقعی تغییر قیمت دلار را نمی دانند، از این رو احتمال می دهند با انتشار اخبار مثبت با ریزش قیمت دلار مواجه شده و دچار ضررهای مالی شوند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به همین دلیل برخی از معامله گران از ورود به معاملات ترس دارند، البته در این شرایط برخی از محصولات پلیمری در حال حاضر به کف قیمتی خود رسیده اند و به نظر می رسد برای خرید به صرفه باشند. از سوی دیگر قیمت دلار محاسبه شده در قیمت های نیمه دوم تیرماه 3 هزار و 270 تومان بوده که پس از اعلام قیمت ها شاهد افزایش قیمت دلار بودیم، به همین دلیل احتمال دارد که قیمت دلار در فهرست جدید قیمت های پایه که 22 تیرماه اعلام خواهد شد از قیمت محاسبه شده در نیمه دوم تیرماه بیشتر باشد.

این کارشناس بازار پتروشیمی با اشاره به اینکه احتمال می رود معاملات امروز هم مانند هفته گذشته شرایط خوبی داشته باشد، گفت: در حال حاضر اندکی قیمت های بازار داخل با افزایش در روزهای اخیر مواجه بوده، که  این افزایش قیمت متاثر از کمبود کالا و عدم خرید محصولات پتروشیمی در دو، سه هفته اخیر رخ داده است. از این رو احتمال دارد معامله گران برای برطرف کردن کمبود کالا در بازار ترس را کنار گذاشته و اقدام به خرید کنند.

به گفته این کارشناس با اعلام نتایج مثبت مذاکرات می توان امیدوار بود که مصرف کننده های محصولات پتروشیمی به بازار تولید برگردند؛ چرا که با تثبیت قیمت دلار و کاهش نوسان های موجود، تردید تولیدکننده گان برای خرید محصولات پتروشیمی به انتها خواهد رسید. از این رو به نظر می رسد پس از اعلام نتایج مذاکرات و تثبیت رسیدن قیمت دلار بازار محصولات پتروشیمی شرایط خوبی خواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب