پیش بینی افزایش قیمت طلا

طلا و دلار
طلا و دلار

در بازارهای جهانی نیز نگرانی از ورشکستگی دولت آمریکا و ادامه محرک های مالی فدرال رزرو از جمله دغدغه های معامله گران در هفته پیش رو است. با توجه به افزایش تنش ها در آمریکا معامله گران پیش بینی می کنند تقاضا برای خرید طلا افزایش یابد و به همین نحو با رشد بهای اونس جهانی روبرو شویم.

بازا ارز و سکه داخلی پس از جداشدن از بحث های سیاسی و مذاکرات صورت گرفته در نیویورک روز گذشته در فضایی کاملا متفاوت حرکت کرد.

به گزارش بورس نیوز، روز یکشنبه نیز بازار همچنان تحت تأثیر نظرات مختلف پیرامون صحبت های هفته گذشته ولی الله سیف مبنی بر آنکه دلار به کف قیمتی خود رسیده و دلیلی برای کاهش قیمت ها وجود ندارد، پیگیری می شد. اظهار نظرات در مورد صحبت رئیس کل بانک مرکزی گاه منتقدانه و گاه در جهت حمایت از بحث حفظ و تلاش برای ثبات قیمت ها بود.

به طوری که برخی کارشناسان با در نظر گرفتن نرخ تورم در کشور، دلار سه هزار تومانی را همانند رییس کل بانک مرکزی منطقی می دانند و معتقدند که تلاش دولت باید بر ثبات قیمت ها متمرکز شود و کاهش قیمت های اخیر تنها به سبب فضای سیاسی حاکم بر بازار بوده که باعث کاهش قیمت ها شده است.

در سوی دیگر برخی بر این باور هستند که سیاست های دولت هماهنگ نیست و اظهار نظر سیف برخلاف انتظار بازار نه تنها کمکی به بهبود شرایط نکرده، بلکه مانع روند نزولی قیمت ها شده است.

به هر روی روز یکشنبه بازار سکه و دلار با آرامش نسبی و سازکار عرضه و تقاضا در مدار صعودی پیگیری شد، به طوری که هر دلار در بازار آزاد با قیمت 3045 تومان و با ثبت رشد 25 تومانی نسبت به روز گذشته خرید و فروش می شد.

همچنین پیش بینی هایی از رشد قیمت ها در بازار جهانی اونس و حرکت مثبت دلار سکه امامی را نیز با رشد 21 هزار تومانی روبرو کرد تا قیمت آن در ایستگاه 990 هزار تومان متوقف شود.

نوسانات مثبت بازار در سررسیدهای آتی نیز قابل مشاهده بود، به طوری که سررسیدها رشد حدود مثبت 4 درصدی را ثبت کردند و پیش بینی معامله گران از قیمت سکه تحویل دی ماه به یک میلیون و 51 هزار تومان رسید.

در بازارهای جهانی نیز نگرانی از ورشکستگی دولت آمریکا و ادامه محرک های مالی فدرال رزرو از جمله دغدغه های معامله گران در هفته پیش رو است. با توجه به افزایش تنش ها در آمریکا معامله گران پیش بینی می کنند تقاضا برای خرید طلا افزایش یابد و به همین نحو با رشد بهای اونس جهانی روبرو شویم.

این در حالی است که برخی از اعضای فدرال رزرو از احتمال کاهش میزان خرید اوراق قرضه تا ماه آینده سخن می گویند و در نظرسنجی سایت بلومبرگ بیش از نیمی از کارشناسان معتقدند بانک مرکزی محرک های مالی را در ماه دسامبر کاهش خواهد داد.

به گزارش مینینگ، پس از مدت ها بلاتکلیفی در قوانین واردات طلا، از ماه آینده بهترین میزبان آن شاهد افزایش واردات این فلز ارزشمند خواهد بود. برداشت غلطی که از قانون جدید بانک مرکزی هند مبنی بر الزام صادرات 20 درصد از طلای و رد شده برکشور وجود داشت، باعث شد تا از ماه آگوست روند واردات بزرگترین کشور مصرف کننده این فلز با مشکل روبرو شود.

به طوری که مجله وال استریت اعلام کرد واردات طلای سالانه هند از ماه آگوست کاهش بیش از 90 درصدی را تجربه کرد. بنابراین معامله گران شمش طلا پیش بینی می کنند با بازگشت وارد کنندگان به بازار جهانی و افزایش تقاضا، شاهد رشد بهای اونس طلا خواهیم بود.

*آخرین آمار قیمتی بازار آتی سکه

قیمت اتی طلا

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.