نظرات مشاوران املاک درباره بازار مسکن بعد از ماه رمضان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار مسکن

 با فرارسیدن فصل تابستان و مصادف شدن آن با ماه مبارک رمضان، نگاه‌ها به این است که در بازار مسکن چه تغییراتی صورت گرفته است؟ و اینکه بعد از ماه مبارک چه می‌شود؟ برخی از مشاوران املاک در این باره نظرات خود را بیان کرده‌اند.

به گزارش بورسینس به نقل از اقتصادنیوز، بسیاری از کارشناسان مسکن معتقدند، بازار مسکن در ماه رمضان با کاهش معاملات همراه است، اما بعد از ماه رمضان، رونق نسبی وارد بازار مسکن می‌شود، چرا که همیشه با ورود به فصل تابستان میزان معاملات افزایش می‌یابد، اما امسال به دلیل مصادف شدن فصل تابستان با ماه مبارک رمضان، رونق در بازار مسکن کمی به تاخیر افتاده است.

یکی از مشاوران املاک در شمال تهران در رابطه با وضعیت بازار مسکن در فصل تابستان و ماه مبارک رمضان به اقتصادنیوز گفت: در سه سال گذشته بازار در فصل تابستان رونق زیادی می‌گرفت، اما الان همانند یکی دو سال گذشته، همچنان در رکود است و تغییری در آن ایجاد نشده است.

او در ادامه گفت: در گذشته می‌گفتند مشاوران املاک پول‌دار هستند؛ اما در زمان حال، بسیاری از افراد که در کار املاک هستند، تغییر شغل می‌دهند، چرا که بسیاری از آنها ضرر می‌دهند؛ الان خود ما، در ماه فقط دو یا سه میلیون تومان آگهی می‌دهیم، چون اگر آگهی ندهیم، کارمان پیش نمی‌رود، اجاره ملک و پول آب، برق، گاز و تلفن هم به کنار. اما در یک ماه شاید هیچ معامله ای نداشته باشیم، یا تنها یک معامله با کمیسیون چهار یا پنج میلیون داشته باشیم، که از نظر خیلی‌ها خوب باشد، اما این مقدار پول به هیچ کجای کار نمی‌رسد و ما این وسط ضرر هم می‌دهیم.

یکی دیگر از مشاوران املاک در یکی از مناطق جنوبی تهران بیان کرد: تا امروز بازار مسکن در مقایسه با بهار هیچ تغییری نکرده است و حتی وضعیت بدتر هم شده، این در حالی است که در گذشته با فرا رسیدن فصل تابستان، بازار مسکن رونق می‌گرفت. البته امیدوارم دلیل کاهش معاملات در تابستان امسال، مصادف شدن آن با ماه مبارک رمضان باشد و بعد از ماه مبارک بازار کمی رونق بگیرد.

مشاور املاک دیگری در شرق تهران گفت: تا این لحظه هیچ تغییری در بازار مسکن ایجاد نشده است، اما به گمان من بعد از ماه مبارک رمضان بازار رونق پیدا می‌کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: وضعیت مسکن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب