بورس سهام در حالت آماده‌باش

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

اولین روز از معاملات بورس سهام در هفته جاری در تب و تاب انتظار رسیدن خبر نهایی مذاکرات هسته ای سپری شد، خبری که بنظر می رسید روز پنج شنبه اعلام شود که اینگونه نشد .

بر اساس گزارش بورس نیوز، سه روز گذشته یکی از پر التهاب ترین روزهای مذاکراتی را در وین، شاهد بودیم، روزهایی که اخبار هر ساعت آن با ساعت بعد تفاوت های بسیاری داشت و در آخرین ساعات روز پنج شنبه بود که در عین امیدواری برای اعلام خبر خوش توافق هسته ای به یکباره خبر تمدید مجدد مذاکرات روز دوشنبه شنیده شد .
بنابر این گزارش، آنچه که بیش از همه قابل توجه و البته قابل تقدیر است تلاش ها و زحمات تیم مذاکره کننده کشورمان به ریاست وزیر خوش فکر امور خارجه است، کسی که یکباره دیگر اقتدار و صلابت ایرانی را به رخ دنیا کشید .

ظریف به قدرتهای دنیا نشان داد که در پس چهره همیشه خندان و مهربانش مردی مقتدر نهفته است که نماینده ملتی می باشد که تهدید پذیر نیست. مردی که با صدایی رسا و بلند به قدرتهایی دنیا گفت” هیچگاه یک ایرانی را تهدید نکنید “.

امروز اگرچه بازار سرمایه حرکت خود را با روندی نزولی و افت قابل توجه شاخص کل آغاز کرد اما دیری نگذشت که به پشتوانه قدرت و تفکر ظریف ایرانی ها مجدداً راه خود را پیدا کرد و توانست در پایان علاوه بر جبران نزولی با رشدی 56 واحدی نیز مواجه گردد .

امروز گروه حمل و نقل زودتر از بقیه گروه ها راه خود را جدا کرد و توانست با رشد قیمت اغلب نمادهای فعال خود مواجه شود .

شاید سهامداران گروه حمل و نقل زودتر از بقیه به این باور رسیده اند که مسیر دیپلماسی طی شده توسط تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با گروه 1+5 برگشت پذیر نیست .
 
شاید اهالی تالار هم باید به این باور برسند که با توجه به سپرده شدن کار بدست کاردان دیگر شرایط گذشته تکرار نخواهد شد، اگرچه ممکن است طی کردن مسیر پیش رو در برخی مواقع کند و آهسته شود اما برگشت به نقطه آغازین تا حدود بسیار زیادی غیر ممکن است .

لذا آنچه بنظر می رسد آنست که بزودی نتیجه تلاش ها و کوشش های مردان ظریف مشخص خواهد شد و قدرتهای دنیا جلوی تفکر ایرانی زانو خواهند زد .

آنگونه که از اخبار رسیده از وین تا به این لحظه بر می آید احتمالاً اهالی تالار باید خود را برای آغاز فصل جدیدی از بازار سرمایه آماده نمایند، فصلی که اینبار با مدیریت مدیران جدید سازمان بورس و حضور تفکر و نگاه جدید قرار است به استقبال برداشته شدن چالش اصلی و بزرگ اقتصاد کشور و بازار سرمایه برود .

شاید با جرأت بتوان گفت که هم اکنون کل بازار سرمایه در حالت آماده باش می باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب