عدم تغییر زمان مجمع عادی سالانه شرکت‌های پالایشی

مجمع شرکت ها
مجمع شرکت ها

یک مقام مسئول با تاکید بر اینکه زمان مجامع سالانه پالایشگاه ها تا به امروز تغییری نکرده گفت: در صورت عدم دریافت اطلاعات لازم از شرکت ملی نفت ، احتمال تاخیر دو هفته ایی مجامع وجود دارد.

یک مقام مسئول در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، در رابطه زمزمه های تاخیر دو هفته ایی مجامع سالانه پالایشگاه ها اظهار داشت: تا به امروز که تغییری در برنامه های اعلامی و زمان از پیش تعیین شده مجامع ایجاد نشده و شرکت های پالایشی طبق اعلام قبلی 30 و 31 تیر مجامع سالانه و فوق العاده ( دو پالایشگاه اصفهان و تبریز برای افزایش سرمایه 100 درصدی) را برگزار خواهند کرد.

وی ادامه داد: این درحالی است که شرکت ملی نفت باید اطلاعات مهمی چون نرخ صادرات محصولات، نفت خام و قیمت فراورده ها را به پالایشگاه ها اعلام کند تا این گروه قادر به نهایی کردن صورت های مالی سال 93 و گزارش به سهامداران باشند.

وی افزود: در این رابطه مسئولان شرکت ملی نفت در حال نهایی کردن این اطلاعات و ارسال به پالایشگاه ها بوده و اعلام کرده اند این اطلاعات قطعا” طی روزهای آینده ارسال خواهد شد. بنابراین اگر این اطلاعات ارایه شود زمان مجامع پالایشگاه ها تغییری نخواهد کرد. در غیر این صورت ، مجامع مانند دو سال قبل با دو هفته تاخیر تشکیل خواهد شد.

براساس این گزارش، درحالی زمان و مکان مجامع سالانه 5 پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تهران و شیراز 30 و 31 تیر اعلام شده که پالایشگاه شاوان تا دیروز برنامه برگزاری مجمع سالانه را اعلام نکرده است. همچنین دو پالایشگاه اصفهان و تبریز به دلیل افزایش سرمایه 100 درصدی، مجمع فوق العاده ایی را هم برگزار خواهند کرد.

زمان برگزاری مجامع پالایشگاه ها

زمان و مکان مجامع سالانه ۵ پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران و شیراز اعلام شد. دو پالایشگاه اصفهان و تبریز هم افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را در مجمع فوق العاده مطرح خواهند کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، درحالی شرکت های پالایشی سال پرحاشیه و با نوسان قیمتی شدیدی را سپری کرده اند که در پی اتمام سال مالی اسفند 93 و لزوم برگزاری مجمع سالانه در مهلت قانونی 4 ماه بعد از اتمام سال مالی، زمان و مکان مجامع سالانه 5 پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تهران و شیراز اعلام شد.

در این میان دو پالایشگاه اصفهان و تبریز به دلیل افزایش سرمایه 100 درصدی، مجمع فوق العاده ایی را هم برگزار خواهند کرد. همچنین پالایشگاه شاوان تا دیروز برنامه برگزاری مجمع سالانه را اعلام نکرده اما به نظر می رسد این شرکت هم طی یکی دو روز آینده ، زمان و مکان مجمع را اعلام عمومی کند.

براساس این گزارش، دو مجمع سالانه و فوق العاده پالایش نفت اصفهان ساعت 9 و  11:30 چهارشنبه 31 تیر در سالن آمفی تئاتر باشگاه شهرک شهید محمد منتظری واقع در اصفهان ،بزرگراه آزادگان، کیلومتر 3 جاده تهران تشکیل خواهد شد. در مجمع فوق العاده “شپنا” افزایش سرمایه هزار میلیارد تومانی از محل سود انباشته به رای سهامداران گذاشته می شود.

دو مجمع پالایشگاه تبریز هم ساعت 9 و 11 روز چهارشنبه آینده در سالن آمفی تئاتر پتروشیمی تبریز واقع در بلوار استاد شهریار ،جنب پارک باغلار باغی تشکیل خواهد شد.

در مجمع فوق العاده “شبریز” افزایش سرمایه 100 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران مطرح می شود تا سرمایه اسمی آن از 194.2 میلیارد تومان کنونی به بیش از 388.4 میلیاردتومان برسد.

همچنین مجمع فوق العاده می تواند با انجام مرحله دوم افزایش سرمایه از 388.4 میلیاردتومان به بیش از 582.6 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی موافقت و اختیار آن را به مدت دو سال به هیات مدیره تفویض کند.

دو پالایشگاه بندرعباس و تهران هم ساعت 15 همان روز یعنی چهارشنبه آینده به مجمع می روند.

محل مجمع “شبندر” فرهنگسرای الغدیر واقع در بندرعباس، جاده تازیان، شهرک مروارید و “شتران” در محل شرکت واقع در شهر ری ، جاده قدیم قم ، نرسیده به باقر شهر، بلوار شهید تندگویان تعیین شده است.

مجمع سالانه پالایشگاه شیراز هم ساعت 10 سه شنبه 30 تیر در سالن اجتماعات شرکت گاز استان فارس به آدرس شیراز ، خیابان زرهی ، جنب پارک قوری تشکیل می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

اموزش بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *