بورس پس از توافق | استقبال سرد از توافق هسته ای در تالار شیشه ای

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بازار بورس تهران

امروز در حالی اغلب معامله گران و سهامداران خود را برای صف نشینی برای خرید سهام شرکت های بورسی آماده کرده بودند که در عین نا باوری در بسیاری از نمادها بویژه خودرو، بانک و حمل و نقل شاهد افزایش فشار عرضه ها تا تشکیل صف فروش چند میلیونی سهام بودند.

فعالان بازار سرمایه دیروز شاهد رخداد بزرگترین و مهمترین پدیده سیاسی کشور و نیز دستاوردهای تیم سیاسی دولت یازدهم پس از 19 روز مذاکره در وین بودند که در پی آن اکثر سهامداران انتظار شروع معاملات امروز بورس در مسیری سبز و مثبت را داشته اند اما معاملات دقایق ابتدایی بورس گویای چیز دیگری بود.

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، امروز در حالی اغلب معامله گران و سهامداران خود را برای صف نشینی برای خرید سهام شرکت های بورسی آماده کرده بودند که در عین نا باوری در بسیاری از نمادها بویژه خودرو، بانک و حمل و نقل شاهد افزایش فشار عرضه ها تا تشکیل صف فروش چند میلیونی سهام بودند. به گونه ای که در ادامه این روند شاخص کل که در دقایق ابتدایی با رشد همراه بود، پس از گذشت دو ساعت از معاملات با کاهش 408 واحدی مواجه شد که در این امر روند قیمتی نمادهایی همچون “وبملت”، “شبندر”، “وپارسار”، “وبصادر” و “وتجارت” بیشترین تأثیر منفی را اعمال کردند.

بر این اساس امروز سهامداران واکنشی در خور اتفاقات مثبت پیش آمده در حوزه سیاسی از خود نشان ندادند و بی تفاوت نسبت به این امر اقدام به فروش سهام تحت تملک خود کردند که در این بین شاید به زعم برخی از کارشناسان نزدیک شدن به زمان برگزاری مجامع گروه های مختلف بویژه گروه بانکی و تعطیلات چند روز آینده در این امر بی تأثیر نباشد.

اما بهرحال صرف نظر از این موارد که می تواند تأثیر اندکی در فشار عرضه ها اعمال کند، اما دلایل اصلی واکنش این چنینی فعالان بازار سرمایه آن هم در زمانیکه که مهمترین خبر مثبت تأثیر گذار در وضعیت اقتصادی کشور منتشر شده و چشم اندازی روشن برای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور قابل تصور است، خود جای سوال دارد؟!

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب