اخبار مجمع شرکت ایران‌خودرو دیزل (نماد خاور)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مدیرعامل ایران خودرو دیزل به سهامداران این شرکت چه گفت؟

 مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده شرکت ایران‌خودرو دیزل (نماد خاور در بورس) با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد، حسابرس قانونی و بیش از 75 درصد سهامداران این شرکت در محل سالن اجتماعات شرکت ساپکو برگزار شد.

به گزارش بورسینس به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا، غلامرضا رزازی، مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو دیزل با بیان این‌که این شرکت با ظرفیت تولیدی بالغ ‌بر 35 هزار دستگاه خودرو سنگین در انواع مختلف کامیون و خودروهای مسافری همچون اتوبوس و مینی‌بوس و ون، به‌تنهایی می‌تواند نیاز کل کشور را در خصوص خودروهای سنگین تأمین کند، به برنامه‌های پیش‌روی شرکت در سال جاری اشاره کرد و گفت: تنوع زیاد محصولات از اهداف شرکت بوده و این تنوع در حال شکل‌گیری مجدد و حرکتی تازه‌ است.

وی با اشاره به اینکه در دو سه سال گذشته به خاطر تحریم‌هایی که به کشور اعمال شد کارخانه‌های خودروسازی و همین‌طور ایران‌خودرو دیزل دچار مشکلاتی در روابط خود با شرکت‌های خارجی طرف قرارداد شدند، تاکید کرد: این مشکلات ایران خودرو دیزل را به طراحی محصولات در داخل شرکت و استفاده از توان مهندسی موجود سوق داد و تلاش بزرگی را از آغاز این کار به ثبت رساند که در سال 1393 با تولید مینی‌بوس آرین و راه‌اندازی خط تولید آن به بار نشست و با تولید دیگر محصولاتی همچون کامیونت آرنا و اتوبوس‌های 12 و 18 متری تکمیل خواهد شد.

رزازی افزود: زنجیره محصولات شرکت ایران‌خودرو دیزل همچون سابق کامل خواهد بود و همه محصولات بنا بر نیاز بازار در دسترس متقاضیان و مشتریان محترم قرار می‌گیرد. شرکت در هر سرفصل تنوعی را در زمینه تولید خواهد داشت و محصولات جدیدی را که در حال طراحی است به‌تدریج وارد بازار خواهد کرد.

وی با تاکید بر افزایش تولیدات با برند ایران‌خودرو دیزل برای ایمن ماندن از مسائل سیاسی همچون تحریم، تاکید کرد: درعین‌حال به دنبال بهبود فضای بین‌المللی و شرایطی که در حال شکل‌گیری است، همگام با تولید محصولات با برند ایران خودرو دیزل، زمینه‌سازی برای همکاری با همکاران سنتی خود مانند شرکت دایملر و هیوندای را نیز پیگیری کرده‌ایم و در این خصوص ارتباط با شرکت دایملر از یک سال پیش آغاز شده و محصول اکسور هم‌اکنون در ردیف تولیدات شرکت قرار دارد و در عین حال برای آغاز مجدد همکاری با شرکت هیوندای مقدمات کار فراهم‌ شده است.

او در خصوص همکاری با شرکای چینی افزود: با همکاران چینی خود نیز رابطه گسترده‌ای را داریم که در سال گذشته و سال جاری بیشترین همکاری با شرکت فوتون و در زمینه کامیون کشنده، پیکاپ، ون و محصولات دیگر صورت گرفته که همگی محصولات آماده تحویل بوده و یا وارد بازار شده‌اند. در خصوص تولید محصول اتوبوس نیز با شرکت یوتونگ چین همکاری‌هایی داشتیم که امسال در کنار دیگر تولیدات، این محصول نیز به بازار عرضه خواهد شد و با دو شرکت چینی دیگر هم در حال باز تعریف همکاری و تعامل هستیم.

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل خاطرنشان کرد: شرکت ایران‌خودرو دیزل با وجود تحریم‌ها و سایر مشکلات اقتصادی و شرایط محیطی در تولید کل خودروهای تجاری در کشور در سال گذشته به رقمی در حدود 22 هزار دستگاه رسید که از نظر تولید سهم 15 درصدی و از بابت ارزش تولید، سهم 18 درصدی را به خود اختصاص داد.

وی در ادامه با اشاره به بازار صادراتی این شرکت اضافه کرد: در زمینه صادرات در سال گذشته، شرکت توانست صادرات خود را به ساحل‌عاج آغاز کند و فروش کامیونت و یک نوع کشنده را نیز به این کشور آغاز کردیم. فعال کرد‌ن دوباره نماینده بازاریابی شرکت در کشور امارات و استقرار نمایندگی در کشور عراق از دیگر اهدافی است که امید می‌رود بازار خوبی را برای شرکت به ارمغان بیاورد. در همین راستا، درزمینه مینی‌بوس و کامیونت و کامیون در کشور عمان نیز نماینده محلی را مستقر کردیم که با این روند پیش‌بینی 3 تا 4 برابری صادرات نسبت به پارسال را خواهیم داشت. در حال حاضر نیز قرارداد صادرات 200 دستگاه کامیونت آرنا به کشور سوریه در دست اقدام است.

مجمع عمومی خاور

رزازی همچنین با اشاره به افزایش کیفیت محصولات شرکت به کاهش نمرات منفی محصولاتی همچون کامیون واگن‌هود و صدرنشینی کامیون کشنده اکسور و پیکاپ شرکت ایران خودرو دیزل در جدول کیفی محصولات اشاره کرده و در زمینه خدمات پس از فروش نیز خاطرنشان ساخت: شرکت گواه در سه سال گذشته موفق شد رتبه کیفی خود را از رتبه 5 به 2 ارتقا دهد و امید می‌رود بنا بر کارهای انجام‌شده، شرایط خدمات بعد از فروش را نسبت به سال گذشته باز هم بهبود بخشیم.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با اشاره به برنامه تولید شرکت در سال 1394 اعلام کرد: در سال گذشته توانستیم به تولیدی در حدود 3333 دستگاه انواع خودرو تجاری برسیم که نسبت به سال 1392 به رشد 31 درصد رسیدیم اما ظرفیت شرکت بسیار بالاتر از این مقدار است و پیش‌بینی لازم برای تولید 6060 دستگاه تولید در سال 1394 انجام شده که در صورت محقق شدن، شاهد جهش خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به محصولات جدید عرضه شده در سال 1394 افزود: در سال 1393 سه محصول جدید وارد بازار گردید و آغاز تولید کشنده فوتون را در برنامه قرار دادیم که در همین راستا مجوزهای شماره‌گذاری آن نیز دریافت شد. در سال جاری نیز شاهد آغاز تولید مینی‌بوس آرین و شماره‌گذاری و تحویل آن به مشتریان بودیم که این محصول با سهم بالای 75 درصد ساخت داخل در شرکت ایران خودرو دیزل تولید می‌شود.

در همین راستا، ون بنزینی هم به‌زودی در مرحله تولید قرار خواهد گرفت و واحد تحقیق و توسعه تولید ون پایه گازسوز را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به تقاضا، پیش‌بینی می‌شود تولید این خودرو بیش از چندین هزار دستگاه در برنامه شرکت گنجانده شود. در خصوص تولید کاربری محصولات نیز ما شاهد تحویل خودرو پیکاپ با کاربری پول‌رسان به یکی از بانک‌ها بودیم که با توجه به استقابل صورت گرفته در حال مذاکره برای افزایش همکاری با سایر موسسات مالی در این خصوص هستیم.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل (نماد خاور) در ادامه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در واحد فروش شامل انعقاد قرارداد تامین 285 دستگاه اتوبوس 12 متری شهرداری شیراز، تامین 100 دستگاه اتوبوس برای شهرداری مشهد و قرارداد تامین 800 دستگاه آمبولانس وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم پویایی هرچه بیشتر در شرکت، خاطرنشان کرد: شرکت در زمینه وصول مطالبات معوقه خود تلاش بسیاری انجام داده که منجر به وصول 32 میلیارد تومان به عنوان بخشی از مطالبات و جرائم دیرکرد آنها شده و برنامه‌ریزی لازم برای وصول 54 میلیارد تومان دیگردر سال 1394 انجام شده است.

وی در پایان با آرزوی تحقق برنامه‌های شرکت و تولید دو برابری نسبت به سال گذشته، سال 1394 را با توجه به تدابیر دولت محترم تدبیر و امید، سال خروج کامل از رکود دانست و رسیدن به شرایط مطلوب شرکت را پیش‌بینی کرد.

در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 1393 شرکت ایران خودرو دیزل مورد تصویب قرار گرفت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس اصلی و علی البدل شرکت برای سال مالی 1394 انتخاب شد و در مجمع فوق‌العاده اصلاح موضوع فعالیت شرکت در ماده 2 اساسنامه مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خاور

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب