نظر یک کارگزار؛ لیدرهای بورس پس از توافق هسته‌ای

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

 بک کارگزار بورس تهران به صنایع خودرویی و پتروشیمی به عنوان صنایع تاثیر پذیر از توافق هسته‌ای یاد کرد و گفت: روند بازار سرمایه رفته رفته بهبود پیدا کرده و فعالان این بازار تا پایان سال بازدهی 25 تا 30 درصدی را کسب می‌کنند.

اسماعیل فرقی- معاون شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه وضعیت بازار سرمایه در روزهای آینده صعودی می‌شود، گفت: با حاصل شدن توافق هسته‌ای دیگر دغدغه توافق در بازار سرمایه وجود ندارد، اما هنوز پولی به شرکتها وارد نشده و اتفاقی در این خصوص نیفتاده است، بنابراین باید به شرکت‌ها فرصت داد تا بتوانند خود را پیدا کنند.

وی افزود: این در حالی است که قطعا رفته رفته شرایط بازار سرمایه بهتر شده و زیان سهامداران جبران می شود به طوری که پیش بینی می شود با توجه به رسیدن قیمت‌ها به پایین ترین سطح خود، فعالان بازار سرمایه تا پایان سال سودآوری 25 تا 30 درصدی را از این بازار کسب می‌کنند، زیرا در این شرایط مانع دیگری بر سر راه سرمایه گذاری وجود ندارد.

فرقی به صنایع تاثیر پذیر از توافق هسته ای اشاره کرد و در ادامه گفت: به دلیل افزایش تبادلات پولی و مالی و نیز ورود سرمایه گذار خارجی، صنایع خودرویی و پتروشیمی بیشتر از دیگر صنایع از توافق تاثیر می پذیرند این در حالی است که سود آوری صنعت بانکداری به دلیل سیاست دست و پاگیر بانک مرکزی چشم گیر نبوده و با تاخیر 6 ماهه وضعیت این صنعت بهبود پیدا می کند.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: در این میان هنوز ابهامات برخی صنایع همچون پتروشیمی‌ها و پالایشگاهی‌ها باقی مانده است، اما دغدغه بزرگ از سر راه سرمایه گذاران برداشته شده و مابقی گام ها به مرور زمان برداشته می شود.

به گفته ی این کارگزار بورس، بهبود روند بازار سرمایه و کسب بازدهی این بازار حداقل به یکسال زمان نیاز دارد و برداشته شدن قدم های بعدی زمان بر است، بنابراین نباید انتظار داشت که بازار سرمایه بعد از توافق روند هیجانی به خود بگیرد زیرا بازار در این مقطع به این نتیجه رسیده است که رشد معقول و با تدبیری داشته باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: سهام لیدر در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب