وبصادر بیانیه رسمی داد؛ آثار لغو تحریم‌ها بر آینده بزرگترین بانک بورسی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بانک صادرات

بانک صادرات با صدور بیانه ایی افزایش قیمت سهام بانک، افزایش اعتبار و قدرت چانه زنی در معاملات بین الملل، افزایش سود و ارایه خدمات متنوع را از جمله آثار لغو تحریم ها بر بزرگترین بانک بورسی اعلام کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بانک صادرات که با سرمایه بیش از 5.7 هزار میلیارد تومانی بزرگترین بانک و شرکت حاضر در بازار سرمایه ایران ( از لحاظ سرمایه اسمی) بشمار می رود و وابستگی قابل توجهی به درآمد شعب خارج از کشور دارد، درباره توافق هسته ایی و اثر آن بر این بانک، بیانیه ایی صادر و اعلام کرد: این رویداد که نتیجه حمایت های مقام معظم رهبری، تلاش و کوشش جدی تیم مذاکره کننده و مقاومت مردم و بخش خصوصی است که برای جامعه شادی و نشاط و برای بخش های مختلف اقتصادی رونق را به همراه خواهد داشت و در بخش بانکی نتایجی همچون تسهیل در مبادلات کالا و ارز، تسریع در حمل و نقل کالا، کاهش ریسک اعتباری، کاهش هزینه ها و از همه مهمتر افزایش اعتبار بانک های ایرانی در مجامع بین المللی را به دنبال خواهد داشت.

بانک هایی می توانند بیشترین بهره را از شرایط پیش رو ببرند که دارای قابلیت، ظرفیت و توانمندی هایی در خارج از کشور باشند و بسترهای لازم را برای ایفاء نقش موثرتر در اقتصاد کشور فراهم کرده باشند.  در برنامه جامع اقدام مشترک که ثمره مذاکرات طولانی ایران و قدرت های جهانی است اذعان شده که تحریم های اقتصادی، مالی و بانکی، بیمه، حمل و نقل و غیره که از سوی اتحادیه اروپا و امریکا به بهانه برنامه هسته ای برعلیه کشورمان وضع شده در ابتدای اجرای توافق لغو خواهد شد.

نظام بانکی کشور به ویژه بانک صادرات ایران می تواند فعالیت مجدد خود را در کشورهای که دارای شعبه است از سر بگیرد و حتی فعالیت خود را در دیگر کشور ها نیز گسترش دهد.

بانک صادرات ایران به عنوان بانکی خوشنام و ریشه دار که دارای اعتبار بین المللی است و در مجامع بین المللی و منطقه ای به عنوان بانکی خوش حساب شناخته شده با رفع تحریم ها از اقبال و شانس بیشتری برای کسب سود و امتیازات در بین سایر بانکهای کشور برخوردار خواهد شد.

این بانک که با یک تفکر حرفه ای و بین المللی در سال 1331 بنا نهاده شده اولین شعبه خود را در سال 1340 در هامبورگ آلمان تاسیس و پس از آن نسبت به گشایش شعب در داخل و خارج از کشور اقدام و در کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا، امارات، یونان، قطر و غیره شعبه بانکی افتتاح نمود و اکنون نیز با داشتن22 شعبه در خارج از کشور و چهار بانک مستقل بزرگترین شبکه بانکی را در بین بانکهای کشور در خارج از کشور داراست.

قبل از تحریم های ظالمانه کشورهای غربی علیه ایران بیشترین سهم مبادلات و معادلات بازرگانان و تجار ایرانی در عرصه بین الملل و منطقه از طریق شعب بانک متبوع انجام می شود و براساس آمارها حدود 60 درصد از سود حاصله بانک ناشی از فعالیت های این بانک در خارج از کشور بوده و عمده تجار ایرانی که در زمینه تجارت بین الملل فعال بوده اند از خدمات بانک صادرات برخوردار شده اند و به دلیل قدمت و خوشنامی بانک در کشورهای که دارای شعب است علی رغم تحریم و فشارهای بین المللی مورد اقبال مشتریان خارجی و ایرانیان خارج از کشور بوده است.

رفع تحریم ها بیش از هر چیز می تواند ظرفیت های بلااستفاده اقتصاد ایران را مجددا به فعالیت وادارد که این موضوع در رابطه با بانک ها نیز صادق و در خصوص بانک صادرات پررنگتر است و می تواند آینده روشن تری را برای بانک رقم بزند و آنرا به جایگاه واقعی خود برگرداند.

ارمغان این تحولات، افزایش قیمت سهام بانک، افزایش اعتبار و قدرت چانه زنی بانک در معاملات بین الملل، افزایش سود، ارایه خدمات متنوع ارزی و غیره خواهد بود که به تبع آن می تواند با افزایش سرمایه، قدرت بانک در اعطای تسهیلات و ایفا نقش پررنگ تر در اقتصاد کلان و جذب منابع بیشتر را فراهم کند که این امر می تواند شیرین ترین نتیجه و دستاورد برای سهامداران بانک که در طول سالهای اخیر برغم فشارها و تنگناهای بین المللی با این بانک همراهی کرده اند، باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: وبصادر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب