تازه ترین اظهارنظر رسانه‌های خارجی درباره بازار سهام ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بانك، بيمه، بورس

یک اقتصاددان انگلیسی سفر به ایران را به خاطر ظرفیت و تنوع بازار سرمایه پیشنهاد و پیش‌بینی کرد ظرف یکسال تا ۱۸ ماه آینده سرمایه‌گذاری در بورس تهران امکان پذیر باشد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، در تازه ترین اظهارنظر رسانه های خارجی درباره بازار سهام ایران، خبرگزاری شبکه رادیویی امریکایی ان پی آر از ظرفیت بازار سرمایه ایران برای سرمایه گذاران خبر داده و به نقل از یک بازاریاب سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد: پس از توافق ایران با 6 قدرت جهانی سیلی از تقاضاها و سوالات سرمایه‌گذاران احتمالی از طریق ایمیل به وی ارسال شده است.

وی با اشاره به تنوع بخش‌های صنعتی در بورس تهران گفت:بازار سرمایه ایران بازاری بسیار متنوع با 25 تا 36 بخش مختلف است. اولین فکر یک سرمایه گذار خارجی در مواجهه با بازار ایران دسترسی ناگهانی به کشوری با 80 میلیون جمعیت با سواد هم چون ترکیه و تولید ناخالص داخلی بیشتری از آفریقای جنوبی است.

تا آن جا که چارلی رابرتسون اقتصاددان ساکن انگلیس در شرکت بانکی سرمایه‌گذاری رنسانس کاپیتال، سفر به ایران را به خاطر این ظرفیت و تنوع در بازار سرمایه پیشنهاد و پیش‌بینی می‌کند ظرف یکسال تا 18 ماه آینده سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار تهران امکان پذیر باشد.

رضا یگانه شکیب کارشناس یک شرکت تحلیلی هم امکان سرمایه‌گذاری در بورس تهران را منوط به تغییراتی نظیر ترجمه شاخص ها به انگلیسی و تطبیق قوانین حمایتی از سرمایه گذاران می داند.

در این رابطه رابرتسون معتقد است در صورت ترجمه متون بازار سرمایه به زبان انگلیسی، فرصتی عظیم و یا آخرین فرصت بزرگ در چنین کشوری وسیع و باسواد در دسترس سرمایه گذاران خواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب