تاثیر توافق هسته‌ای در بیمه سینا

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
آزاد شدن 4 میلیون دلار دارایی بلوکه شده بیمه سینا در پساتوافق

 مدیر عامل بیمه سینا آخرین وضعیت این شرکت بیمه ای را اعلام کرد و از آزاد شدن 4 میلیون دلار دارایی بلوکه شده این شرکت بعد از توافق هسته‌ای خبر داد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، امین شیرکانی- مدیر عامل بیمه سینا- در نشست خبری امروز عملکرد این شرکت بیمه‌ای را مورد اشاره قرار داد و گفت: سرمایه بیمه سینا در حال حاضر به 140 میلیارد تومان رسیده و بخش قابل توجهی از مشکلات شرکت طی یک سال و نیم گذشته برطرف شده است.

وی با بیان اینکه استراتژی شرکت کاهش پرتفوهای زیان بار و افزایش پرتفوهای سودده است، افزود: خوشبختانه یکی از بزرگترین خسارت های شرکت بیمه سینا که مربوط به کشتی کوشا بود پرداخت شده و فقط سهم بیمه گران اتکایی از این بخش باقی مانده است.

شیرکانی با اشاره به اینکه شرکت بیمه سینا در سال 1392 بیش از ۱۱۵ میلیارد تومان مطالبات معوق داشته است، گفت: این رقم در حال حاضر به ۶۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده که عمده آن هم بدهی شرکت های دولتی است علاوه بر این نسبت خسارت شرکت کاهش قابل توجهی پیدا کرده و از ۱۵۰ به ۸۵ رسیده و تا آخر سال جاری به متوسط صنعت بیمه خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه امسال پرتفوی بیمه عمر این شرکت ۳۰ درصد افزایش یافته است از تامین ۵۰ درصد پرتفوی بیمه سینا از سوی شبکه فروش خبرداد و گفت: در حال حاضر بیمه سینا تنها ۵۰۰ نماینده در سطح کشور دارد که این میزان باید افزایش یابد.

وی همچنین به اصلاح پرتفوی این شرکت اشاره کرد و گفت: در حالی که تا چندی پیش نسبت پرتفوی شرکت به سرمایه آن ۱۷ برابر بود که این عدد هم اکنون به حدود ۴ کاهش پیدا کرده است.

مدیر عامل بیمه سینا به تاثیر توافق هسته ای در بیمه سینا اشاره کرد و گفت: بیمه سینا سه تا چهار میلیون دلار دارایی بلوکه شده در خارج از کشور دارد و با توافق اخیر این رقم آزاد می شود.

به گفته ی شیرکانی، توافق هسته ای سه تاثیر مهم بر صنعت بیمه دارد به طوری که روی تکنولوژی صنعت بیمه تاثیر گذار است زیرا هنوز کشور با تکنولوژی روز صنعت بیمه فاصله دارد از سوی دیگر با رفع تحریم ها می توانیم از مشورت شرکتهای خارجی استفاده کرده و روش های آنها را مورد استفاده قرار دهیم.علاوه بر این بعد از توافق هسته ای اقتصاد کشور با رشد مواجه می شود که تاثیر آن در صنعت بیمه کشور نمایان می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بیمه سینا, وسین

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب