نرخ طلا و دلار یکشنبه 4 مرداد 94 / دلار به 3300 تومان بازگشت

قیمت سکه و دلار در بازار افزایش یافت

 در بازار امروز – یکشنبه 4 مرداد 94 – سکه تمام طرح جدید با مقداری افزایش نسبت به روز گذشته به بیش از 874 هزار تومان رسید و هر دلار آمریکا هم پس از مدتی کاهش قیمت، بار دیگر به بیش از 3300 تومان بازگشت.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، در بازار امروز هرگرم طلای 18 عیار با اندکی افزایش قیمت، بیش از 89 هزار تومان داد و ستد می‌شود.

همچنین نیم سکه 479 هزار تومان و ربع سکه 268 هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلا و دلار

قیمت طلا روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای اقتصادی آمریکا و ارزش دلار خواهد بود

منبع: سایت طلا
سایت طلا : تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سرمایه گذاران بازار طلا طی روزهای آینده منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا، نوسانات ارزش دلار و آمارهای اقتصادی آمریکا خواهند بود.
قیمت طلا روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای اقتصادی آمریکا و ارزش دلار خواهد بود

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو، قیمت جهانی طلا در آخرین لحظات مبادلات روز جمعه بار دیگر به مرز 1100 دلار در هر اونس بازگشته است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا و نقره طی هفته ای که گذشت برای پنجمین هفته متوالی با کاهش نسبی روبرو شده است. قیمت طلا روز دوشنبه با افت شدید 3.3 درصدی روبرو شد و قیمت نقره نیز بیش از 1.5 درصد کاهش یافت.

گرچه پس از افزایش نسبی قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه، اعتماد بخشی از سرمایه گذاران نسبت به بازار طلا جلب شده ولی هنوز اعتماد کلی سرمایه گذاران به این بازار هنوز چندان بالا و امیدوار کننده نیست.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که تقویت ارزش دلار همچنان مانع بزرگی برای افزایش قیمت طلا به شمار می رود. کمیته بازار آزاد فدرال رزرو نیز در پایان نشست دو روزه خود چهارشنبه آینده بیانیه ای را منتشر خواهد کرد. این نشست نیز می تواند موجب کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا شود.

متیو ترنر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری مکواری تاکید کرد: طلا اکنون به کالایی تبدیل شده است که کسی خواستار آن نیست. اکثر سرمایه گذاران به سوی دلار آمریکا روی آورده اند. در شرایط کنونی همه منتظر روشن شدن وضعیت سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو هستند.

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس نیز تاکید کرد که انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا می تواند گمانه زنی ها در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را بیشتر کند. احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا به زیر 1000 دلار در هر اونس وجود دارد.

گزارش سایت طلا حاکیست، سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام وضعیت رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال هستند. انتشار آمارهای مربوط به وضعیت اقتصادی آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا و ارزش دلار داشته باشد.

پس از اعلام سیاست های جدید فدرال رزرو آمریکا خواهد بود که می توان چشم انداز بهتری نسبت به وضعیت بازار طلا ارائه کرد. کن موریسون تحلیلگر ارشد اقتصادی نیز پیش بینی کرد که قیمت طلا در هفته جاری بار دیگر به بیش از 1120 دلار خواهد رسید.

تحلیلگران موسسه آی آی تریدر نیز اعلام کردند که قیمت طلا در کوتاه مدت به بیش از 1130 دلار خواهد رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

در صورتی که قصد شروع معاملات در بازار ارزهای بین‌المللی را دارید، اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یک کارگزاری‌ معتبر انجام دهید:

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).