در جلسه حقوقی‌ها با مسئولان بورسی چه گذشت؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی

 روز گذشته دومین جلسه حقوقی ها در سال 94 با ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد و در این جلسه جایگاه بازار سرمایه به نسبت کل اقتصاد و مقایسه این نسبت با کشورهای ترکیه، مالزی و آمریکا بررسی شد.

به گزارش ایسنا، در دومین جلسه حقوقی ها با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل چهارکارگروه با عناوین “باز تعریف نقش بازار سرمایه در منافع ملی”، “بررسی سیاست های کلان کشور و نحوه عملیاتی کردن آن”، “تدوین رابطه مردم، دولت، ناظر و نهادها” و “بررسی ظرفیت‌های بازار سرمایه پس از اجرای توافق نامه” نهایی شد.

بر این اساس مقرر شد، حاضران در جلسه به انتخاب شخصی در هر یک از این کارگروه ها حضور یافته و راهکارهای خود را برای جلسه آینده تدوین کنند.

در این نشست و هم اندیشی مدیران شرکت های حقوقی مواردی را برای ارتقا جایگاه بازار سرمایه در نظام اقتصادی کشور و بازگشت رونق مجدد به آن مطرح کردند. توجه به پتانسیل های بیرون از بازار سرمایه و استفاده از آنها در حوزه بازار سرمایه از جمله مواردی بود که حاضرین در جلسه به آن اشاره کردند.

در ادامه این جلسه مدیران شرکت‌های حقوقی به تلاش برای افزایش بیشتر شفافیت در فضای کسب و کار با هدف تأثیرگذاری مؤثر بر بازار سرمایه پرداختند و در این راستا توجه به مسئولیت اجتماعی بازار سرمایه همسو با مسئولیت‌های اقتصادی مورد تأکید قرار گرفت.

از جمله دغدغه های اصلی حاضرین کمبود نقدینگی در بازار بود، بنابراین تلاش برای بزرگ ساختن بازار سرمایه به کمک افزایش حجم و ارزش معاملات مورد توجه حاضرین بود و در این راستا حرکت به سمت بین المللی کردن بازار سرمایه را با هدف جذب نقدینگی مورد تأکید قرار دادند.

جلوگیری از تصمیمات ناگهانی و وضع قوانین ناگهانی و همچنین همسان‌سازی قوانین و مقررات از دیگر خواسته های مدیران شرکت های حقوقی بود.

مدعوین این نشست و هم اندیشی با اشاره به طولانی شدن روزهای منفی بازار، آسیب شناسی شرایط حاضر و توجه جدی به مردم و سهامداران حقیقی و جلب اعتماد آنها را مورد توجه قرار دادند.ضرورت افزایش نقدشوندگی و فعالیت های بازارگردانی و حرکت به سمت افزایش مشتقات در بازار سرمایه و رفع مشکلات صنایع بزرگ از دیگر مواردی بود که حاضرین به آن اشاره کردند.

در پایان نیز ضرورت ایجاد آمادگی‌های لازم برای جهش در بازار سرمایه با اجرای توافقنامه هسته‌ای تشریح شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب