مهمترین خواسته ایران‌خودرو از خارجی‌ها

اخبار مهم صنعت خودرو

 یک مقام مسئول در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، در رابطه با رفت و آمد کارشناسان و مدیران شرکت های خودرو ساز جهان به ایران خودرو اظهار داشت: در حالی قبل از حصول توافق هسته ایی ، مذاکرات اولیه ایی با متقاضیان شراکت با ایران خودرو انجام شده که بعد از نهایی شدن نتیجه مذاکرات ، این مذاکرات از شدت و حدت بیشتری برخوردار شده است. به طوریکه از چند شرکت بزرگ و معروف دنیا تقاضاهای جدی ارایه شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر دو شرکت پژو و بنز با سایر شرکت های خارجی هم مذاکراتی در جریان است، در پاسخ به این سئوال که مهمترین خواسته مسئولان ایران خودرو از متقاضیان همکاری چیست و شانس کدام یک از شرکت ها بیشتر است ؟ به بورس پرس توضیح داد: علاوه بر مواردی چون رقابتی بودن قیمت ها و کیفیت حداکثری، مهمترین امتیازی که از سوی ایران خودرو اعلام شده ، این است که تولید محصول فقط محدود مونتاژ و فروش داخلی نباشد بلکه امکان صادرات محصولات تولیدی به سایر کشورها وجود داشته باشد که خواسته ایی منطقی است.

وی ادامه داد:در این رابطه مدیران شرکت ها درحال بررسی هستند و انتظار می رود در آینده ایی نه چندان دور، شرایط عملی شدن همکاری ایران خودرو با شرکای خارجی فراهم شود. با این حال و درشرایط فعلی ، شانش همه متقاضیان مشارکت با ایران خودرو یکسان بوده و نمی توان از الان یک یا دو شرکت خارجی را به عنوان شریک آینده ایران خودرو معرفی کرد.

براساس این گزارش، هاشم یکه زارع مدیرعامل این غول خودرو ساز هم امروز در یک نشست خبری گفت:‎ طی پنج ماه اخیر رفت و آمد کارشناسان پژو به ایران از سر گرفته شده و این کارشناسان با حضور در ساپکو در حال رایزنی برای تولید قطعات خودرو در ایران هستند.‎

وی با بیان اینکه کارشناسان پژو هنوز در ایران خودرو مستقر نشده اند، افزود: کارشناسان پژو در حال مذاکره با قطعه سازان ایرانی هستند.‎

یکه زارع در مورد تغییر قیمت خودروها در پی توافق هسته ای اظهار داشت: دولت به سمتی حرکت می کند که روی قیمت ارز ثبات ایجاد شود و با توجه به این موضوع و در کنار مسایل دیگر، تولید واحدهای صنعتی رونق خواهد گرفت، اشتغال ایجاد می شود و در نتیجه توان خرید مردم افزایش خواهد یافت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.