شرط سازمان بورس برای باز کردن نماد 2 پالایشگاه تا آخر هفته

جلال
جلال
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس
سازمان بورس به یک شرط نماد دو پالایشگاه اصفهان و تهران را در هفته جاری باز می کند.
 

به گزارش بورسینس به نقل از بورس پرس ، نماد 6 پالایشگاه بورسی و فرابورسی از روزهای آخر تیر ماه تاکنون بسته است و سازمان بورس با توجه به برگزاری مجامع سالانه و فوق العاده دو پالایشگاه اصفهان و تهران، به یک شرط اقدام به گشایش این دو نماد در هفته جاری می کند.

پیگیری های بورس پرس نشان می دهد این دو پالایشگاه باید گزارش عملکرد سه ماه اول سال جاری را در کدال منتشر کنند تا امکان گشایش نماد “شپنا” و “شتران” در هفته جاری فراهم شود. در غیر این صورت امکان دارد بازگشت این دو شرکت بورسی و فرابورسی همزمان با گشایش 4 پالایشگاه بندرعباس، تبریز، شیراز و لاوان و بعد از ارایه گزارش عملکرد سه ماه اول هر 6 پالایشگاه رخ دهد.

این درحالی است که سازمان بورس در بازگشایی دو پالایشگاه اصفهان و تهران و همچنین 4 پالایشگاه دیگر به صورت هماهنگ شده و همزمان اقدام خواهد کرد.

براساس این گزارش، در دو مجمع سالانه و فوق العاده پالایشگاه اصفهان که 31 تیر برگزار شد، ضمن تقسیم سود 58 تومانی هر سهم، سرمایه “شپنا” از محل سود انباشته هزار میلیارد تومان اضافه شد تا این شرکت دو هزار میلیارد تومانی شود. در مجمع سالانه پالایشگاه تهران هم که 92 درصد سهامداران حاضر بودند، 45 تومان به ازای هر سهم کنار گذاشته شد.

همچنین درحالی مجمع فوق العاده پالایشگاه تبریز به افزایش سرمایه 100 درصدی آن رای داد تا سرمایه”شبریز” از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران  از 194.2 میلیارد تومان کنونی به بیش از 388.4 میلیاردتومان برسد که مجمع سالانه آن به دلیل آماده نبودن صورت های مالی به تنفس کشیده شد.

به این ترتیب مجمع سالانه این شرکت ساعت 9 روز چهارشنبه14 مرداد در محل سالن آمفی تئاتر مجتمع رفاهی و تفریحی پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد .

مجمع نوبت دوم پالایشگاه بندرعباس ساعت 15 روزچهارشنبه 14 مرداد در سالن سینمای فرهنگسرای الغدیر بندرعباس، مجمع پالایشگاه لاوان 10 روز سه شنبه 13 مرداد در هتل هما شیراز و مجمع پالایشگاه شیراز هم ساعت 10 همین روز یعنی سه شنبه13 مرداد در سالن اجتماعات شرکت گاز استان فارس برگزار خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بورس, پالایشگاه, شبریز, شپنا, شتران, فرابورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
جلال

جلال

علاقه مند به مباحث اقتصادی و بازارهای مالی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب