لیدری صنایع بانکی، خودرو و تجهیزات در نیمه دوم سال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

صنایع بانکی، خودرو و تجهیزات برای نیمه دوم سال جاری در زمره گروه هایی خواهند بود که به نظر می رسد لیدر بورس شده و بازدهی های مطلوبی را محقق کنند.

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: سیاست های ضد تورمی دولت جدید در راستای جمع آوری سرمایه های موجود در سطح جامعه در حالی پیگیری می شود که با رفع مشکل نقدینگی بانک ها به روند سودآوری آنها کمک کند.

مهرابی زیارانی افزود: افزایش سقف اعطای اعتبارات اسنادی بانک ها، کاهش تحریم های بین المللی و نیز پیش بینی روند کاهشی و حداقل ثبات قیمتی ارز برای گروه بانکی اخبار مثبتی تلقی می شود.

وی ادامه داد: افزون بر این موارد، قیمت سهام بانک ها تاکنون رشد قابل توجهی را تجربه نکرده و به نظر می رسد با مثبت بودن نرخ رشد اقتصادی کشور، شرایط برای حرکت سهام این گروه فراهم شود.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص گروه خودرو ساز نیز گفت: با توجه به اینکه تحریم صنعت خودرو از سوی شخص باراک اوباما تحریم شده، برداشتن موانع موجود نیز خیلی راحت تر از سایر تحریم هایی می باشد که از سوی کنگره آمریکا وضع شده است.

وی تأکید کرد: در خصوص این صنعت می توان به آثار ناشی از کاهش بهای دلار نیز اشاره کرد که روند تأمین قطعات مصرفی آنها را سهولت می بخشد.

مهرابی زیارانی به روند سرعت گرفتن پروژه های عمرانی و مطرح شدن تجهیزاتی ها به عنوان صنعتی پرپتانسیل اشاره کرد و گفت: کاهش نرخ دلار و امکان ورود قطعات و تجهیزات مورد نیاز آنها در حضور شرکت های این گروه به عنوان یکی از صنایع پربازده نیمه دوم سال، مؤثر خواهد بود.

وی در بیان علت سردرگمی سرمایه گذاران و روند مثبت و منفی چند روزه معاملات بورس تصریح کرد: انتظار برای مشخص شدن وضعیت تحریم ها، روند آتی بهای دلار و مذاکرات بین المللی از مواردی محسوب می شود که همچنان در ابهام به سر می برد و این امر طی روزهای اخیر رفتار ابهام گونه را در میان سرمایه گذاران تشدید کرده است.

وی در خاتمه سخنان خود با اشاره به اینکه لیدرهای قبلی بورس در نیمه دوم امسال دیگر توان چندانی برای عرض اندام نخواهد داشت، تأکید کرد: با توجه به اینکه کاهش بهای دلار و نیز برداشته شدن تحریم ها تأثیری بر فروش مجتمع های پالایشگاهی ندارد، گروه مذکور چندان توان سرگروهی بازار را نخواهد داشت. در مجموع به نظر می رسد نیمه دوم سال جاری روند خرید و فروش سهام شتاب و سرعت شش ماهه ابتدایی سال را نداشته باشد. اما در سه صنعت بانک، خودرو و تجهیزات می توان بازدهی مناسبی را طی شش ماهه دوم کسب کرد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب