پیش‌بینی بازار طلا تا یک ماه آینده

قیمت طلا و دلار و سکه

 رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا ماه آینده که آغاز معاملات نفتی است به همین روال ادامه یابد و پس از آن شاهد بروز تغییراتی در این زمینه باشیم.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از ماه سپتامبر که آغاز معاملات نفتی است، شاهد تغییراتی در بازار طلا خواهیم بود ولی به نظر می‌رسد تا آن زمان بازار طلا تغییر چندانی را شاهد نباشد و نوسانی را تجربه نکند.

وی با بیان اینکه قیمت جهانی طلا در هفته گذشته حدود 7 دلار نوسان داشته و کاهش یافت گفت: در اوایل هفته قیمت جهانی طلا 1096 دلار بود که در اواخر هفته به 1087دلار رسید.

کشتی آرای همچنین با بیان اینکه قیمت سکه در این مدت زمان حدود 7000 تومان نوسان داشت گفت: در روزهای پایانی هفته گذشته تغییر قیمت ارز داشتیم ولی در بازار طلا و سکه می‌توان گفت که در مجموع قیمت طلا و سکه در بازار بدون حباب بوده و معاملات به صورت عادی در جریان است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر در عین حال بیان کرد: وضعیت طلا نسبت به ماه گذشته بهتر شده و خوشبختانه از رکود خارج شده است

قیمت طلا در ایران

تحلیل تکنیکال روند قیمت طلا در کوتاه مدت

انتشار گزارش وزارت کار آمریکا می تواند به بازار طلا شوک وارد کند

سایت طلا : برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته کمتر از 100 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد، این مساله می تواند به بازار طلا شوک وارد کند و موجب افزایش قیمت این فلز زرد شود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، تحلیلگران بازار طلا اعلام کردند که اگر آمارهای وزارت کار آمریکا مایوس کننده بوده و کمتر از حد انتظارات اولیه باشد، این مساله می تواند به بازار طلا شوک وارد کند.

بر اساس این گزارش برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که طی ماه جولای 223 هزار فرصت شغلی جدید در آمریکا ایجاد شده است. از ابتدای امسال تاکنون تنها در ماه مارس اقتصاد آمریکا کمتر از 200 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که اگر اقتصاد آمریکا طی ماه جولای نیز بالاتر از 200 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد این مساله موجب تقویت احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو خواهد شد.

موسسه تحقیقاتی ای دی پی نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که بخش خصوصی آمریکا طی ماه گذشته 185 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. این رقم از سوی کارشناسان اقتصادی 216 هزار فرصت شغلی پیش بینی شده بود.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری سی ام سی مارکتس تاکید کردند که اگر گزارش وزارت کار آمریکا نشان دهد که اقتصاد این کشور طی ماه جولای کمی کمتر از 200 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است این مساله تاثیر چندانی بر افزایش قیمت طلا نخواهد داشت. گزارش سایت طلا حاکیست، قیمت طلا تنها در صورتی با شوک روبرو خواهد شد که اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته حدود 100 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده باشد.

تحلیلگران موسسه آر بی سی کاپیتال نیز تاکید کردند که در شرایط کنونی، بازار طلا بیشتر تحت تاثیر آمارهای مثبت بازار اشتغال و کار آمریکا قرار دارد تا آمارهای منفی. انتشار آمارهای مثبت بازار اشتغال می تواند به ضرر قیمت طلا تمام شود.

موسسه آر بی سی افزود: در شرایط کنونی احتمال افت بیشتر قیمت طلا وجود دارد و تنها عاملی که می تواند موجب افزایش قیمت طلا شود، انتشار آمارهای بسیار نگران کننده از سوی وزارت کار آمریکا است.

موسسه والش تریدینگ نیز اعلام کرد که ایجاد 100 هزار فرصت شغلی جدید در آمریکا می تواند قیمت طلا را با شوک جدی روبرو کند.

موسسه آی آی تریدر نیز پیش بینی کرد که در صورت ایجاد کمتر از 200 هزار فرصت شغلی در آمریکا قیمت طلا ابتدا به 1110 دلار و سپس 1130 دلار افزایش خواهد یافت.

تازه ترین اخبار طلا در این صفحه

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

در صورتی که قصد شروع معاملات در بازار ارزهای بین‌المللی را دارید، اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یک کارگزاری‌ معتبر انجام دهید:

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).