آخرین اخبار از بازگشایی نماد پالایشگاهی‌ها در بورس

آخرین اخبار نمادهای پالایشی

 یک مقام مسئول در سازمان بورس آخرین وضعیت بازگشایی نماد شرکت‌های پالایشگاهی را اعلام کرد و گفت: قرار است اطلاعات 3 ماهه شرکت‌ها طی دو روز آینده به بازار ارائه شود که به محض دریافت اطلاعات نسبت به بازگشایی نماد پالایشگاه‌ها اقدام می‌کنیم.

سعید محمد علیزاده- سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص آخرین وضعیت بازگشایی نماد شرکتهای پالایشگاهی گفت:در حال حاضر مجامع شرکتهای پالایشگاه لاوان، تبریز، تهران، اصفهان و شیراز برگزار شده اما مجمع شرکت پالایشگاه بندرعباس که قرار بود در 14 مرداد ماه برگزار شود، برای دومین بار به تنفس خورد.

وی افزود:لذا با توجه به برگزاری مجامع 5 پالایشگاه بورسی و فرابورسی، منتظر ارائه صورتهای مالی 3 ماهه از سوی این شرکتها هستیم تا بتوانیم نسبت به بازگشایی نماد آنها اقدام کنیم.

علیزاده با بیان اینکه شرکتهای پالایشگاهی باید تا پایان تیر ماه نسبت به ارائه صورتهای مالی سه ماهه به سازمان بورس اقدام می کردند، در مورد علت تاخیر ارائه اطلاعات از سوی آنها گفت: شرکتهای پالایشگاهی تاکنون صورتهای مالی 3 ماهه خود را به سازمان بورس ارائه نکرده‌اند که دلیل آن توسط شرکت‌ها تاخیر ارائه اطلاعات در خصوص نرخ نفت و فرآورده‌های نفتی از سوی پالایش و پخش عنوان می شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های پالایشگاهی قرار است طی دو روز آینده نسبت به ارائه اطلاعات اقدام کنند، تصریح کرد: علت تاخیر این است که نرخ نفت و فرآورده‌های نفتی از سوی پالایش و پخش با تاخیر به پالایشگاه‌ها اعلام می‌شود که این موضوع باعث تاخیر ارسال اطلاعات این شرکت‌ها به بازار شده است.

سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس تصریح کرد:از نظر سازمان بورس مشکلی برای بازگشایی نماد پالایشگاه‌ها وجود ندارد و به محض ارائه اطلاعات 3 ماهه از سوی پالایشگاه‌ها، نماد آنها بازگشایی می‌شود.

به گفته علیزاده، سازمان بورس پیگیری‌های لازم را برای ارائه اطلاعات به موقع انجام می‌دهد، اما پالایشگاه‌ها ادعا دارند که تاخیر در ارسال اطلاعات خارج از کنترل آنها است.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، نماد شرکت‌های پالایشگاه تبریز، لاوان و شیراز از روز 24 تیر ماه و نماد شرکتهای پالایشگاه بندرعباس، تهران و اصفهان از 29 تیر ماه به منظور برگزاری مجمع سالانه متوقف شدند که در این میان مجمع 3 پالایشگاه تبریز، بندرعباس و تهران به تنفس خورد و در 14 مرداد ماه تشکیل شد، اما مجمع بندرعباس با تنفس مجدد قرار است در روز 28 مرداد ماه برگزار شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.