اولین ضربه بانکی‌ها بر پیکر بورس / پول هست اما تو بورس نیست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، در معاملات روز جاری (دوشنبه 19 مرداد 94) اولین ضربه بانکی بر پیکر بورس وارد آمده گروهی که چراغ اول رو در بحث زیان شناسایی کردن روز گذشته “وسینا” روشن کرد البته با سودهای ناپلئونی که بانک ها مجامع سال 93 تقسیم کردند به وضوح مشخص بود که دیر یا زود باید شاهد زیانده شدن بانک ها باشیم

جالب است که این گروه پس از ضربه اول که بر پیکر بورس به جهت انباشت پول و نقدینگی در سپرده هایشان ایجاد کردند حالا قرار است در راند بعدی سهامداران را ناکار کنند. واقعاً نمی شود درک کرد که چطور پول هایی که به دلایل مختلف و با تحلیل های اقتصادی به تبع وجود مشکلات شرکت ها وارد بورس نمی شوند حاضر هستند در سپرده بانکی قرار بگیرند که نه محلی برای کسب سود دارد و نه توانایی آن را دارند. آیا واقعاً سودهای تقسیمی یک رقمی اغلب بانک ها در مجامع اخیر نیازمند ادله بزرگتری برای وجود بحران در آنها می باشد .

در گروه پالایشی نیز امروز “شپنا” علی رغم تعدیل منفی سود پیش بینی شده برای سال 94 اما با روند صعودی به تابلو بازگشت بطوریکه حجم خرید حقوقی ها و حقیقی بسیار قابل توجه بود. بنظر می رسد با بازگشایی مجدد دیگر پالایشی ها شاهد تکرار روندهای گذشته این گروه باشیم .

فقط اهالی تالار باید یک نکته را مد نظر قرار دهند. هنوز مستندات مربوط به نرخ یارانه خوراک که قرار بود تا پایان تیر اعلام شود هنوز به این شرکت ها ابلاغ نشده. این نکته صرفاً جهت اطلاع بود. اما در نماد فولا هرمزگان سرانجام با همت و تلاش سهامدار عمده شرکت از عرش به فرش رسید تا این تازه وارد پس از رساندن خیری چند صد میلیونی به برخی از ما بهتران و نیز زدن یک پشت دستی جانانه به اهالی بازاری که در روز اول بی اعتنایی به “هرمز” کردند زده باشد. بزودی به این شیر بی یال و کوپال بیشتر خواهیم پرداخت .

در پایان ضمن تکرار بی پول بودن بازار سرمایه باید به عرض برسانیم که پول هست اما تو بورس نیست.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب