آغاز فروش اوراق مشارکت قطار شهری کرج با نرخ سود 21 درصد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس و بانک

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج و حومه روز جمعه اعلام کرد که فروش اوراق مشارکت قطار شهری کرج از صبح شنبه 31 مرداد ماه آغاز و تا 5 شهریور ادامه می یابد؛علاقمندان به سرمایه گذاری در این طرح کلان می توانند جهت خرید اوراق به شعب بانک شهر در کشور مراجعه کنند.

علی اصغر همتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: پس از پیگیری های مدیریت شهری کرج و استانداری البرز، اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از صبح شنبه برای سرمایه گذاری در این طرح کلان به کلیه شعب بانک شهر در سراسر کشور مراجعه کنند.

مدیر عامل سازمان قطار شهری کرج و حومه، ابراز امیدواری کرد که با خرید اوراق مشارکت قطار شهری کرج از سوی هموطنان شاهد بهره برداری از فاز اول خط 2 باشیم.

وی در ادامه افزود: پروژه متروی کرج برای تکمیل و قرار گرفتن روی ریل بهره برداری به تزریق منابع مالی نیاز دارد. بر این اساس پیگیری های لازم از سوی استانداری البرز و بانک مرکزی برای دریافت مجوزهای قانونی انتشار اوراق مشارکت صورت گرفت که در نهایت دولت با انتشار صد میلیارد تومان اوراق موافقت کرد.

همتی با بیان اینکه پذیره نویسی اوراق مذکور 3.5 ساله و با نرخ سود 21 درصد است، گفت: اوراق مشارکت پروژه متروی کرج معاف از مالیات بوده و سود مشارکت هر 3 ماه یکبار و بدون نیاز به مراجعه دارندگان اوراق به شعب بانک شهر به حساب معرفی شده از سوی آنها واریز می شود و در مجموع یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج و حومه افزود: اوراق مشارکت مذکور قابل انتقال به غیر بوده و دارندگان قادر به خرید و فروش آن در تالارهای بورس و فرابورس به نرخ روز خواهند بود. ضمن آنکه این اوراق قابلیت وثیقه سپاری داشته و برای دارندگان حکم پول نقد را خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به بحران ترافیک و آلودگی هوا که استان البرز را با مشکلات جدی زیست محیطی مواجه کرده و هر روز ابعاد آن گسترده تر می شود، از هموطنان خواست با خرید اوراق مذکور و مشارکت مالی در تکمیل پروژه ملی متروی کرج، بستر مناسب را برای قرار گرفتن این طرح روی ریل بهره برداری فراهم کنند.

همتی ابراز امیدواری کرد که با تامین منابع مالی مورد نیاز تا پایان سال شاهد مسافرگیری در تعدادی از ایستگاه های خط 2متروی کرج باشیم و به روان سازی ترافیک در هسته مرکزی این کلانشهر کمک شایانی کنیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اوراق مشارکت

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب