مدیرعامل فولاد خوزستان راهی یک شرکت دیگر شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم اقتصادی در بورسینس

مدیرعامل فولاد خوزستان سومین شرکت مشمول اصل ۴۴ بورسی هم جابجا و راهی یک شرکت دیگر شد تا تغییر مدیران در این هفته به ۶ شرکت افزایش یابد. جانشین وی احتمالا” یک مدیر خودرویی خواهد بود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طی روزهای گذشته این هفته مدیران عامل شستا، گروه مالی ملت ، کشتیرانی ، حفاری شمال و افست خواسته و ناخواسته تغییر کردند که مدیرعامل فولاد خوزستان هم تغییر کرد تا تغییر مدیران شرکت های بورسی یا فعال در بورس طی یک هفته به 6 مورد افزایش یابد.

براساس این گزارش، به این ترتیب با دعوت و حکم مهدی کرباسیان رئیس ایمیدرو ، عبدالمجید شریفی که از مدیران باهوش و نام آشنای صنعت فولاد بشمار می رود راهی شرکت ملی فولاد ایران و جانشین محمدخان داداش پور ( به دلیل بازنشستگی) شد.

در این رابطه یک منبع آگاه به بورس پرس گفت: این تغییر ناخواسته بود و سهامداران و اعضاء هیات مدیره فولاد خوزستان از عملکرد شریفی به دلیل عملکرد مطلوب وی راضی بودند اما شرایط سخت تولید و فروش و افزایش فشارهای متعدد ، بدهی به بانک ها، اجبار به تعدیل منفی 58 درصدی سود هر سهم سال مالی جاری ( از 801 به 334 ریال) و … دست به دست دادند تا وی از سمت خود در این شرکت بزرگ و 800 میلیارد تومانی کناره گیری کند.

وی با بیان اینکه فشارها و مسائل این چنینی در سایر شرکت های بورسی و غیر بورسی هم وجود دارد، درباره انتخاب مدیرعامل جدید ” فخوز” هم توضیح داد: یکی از ویژگی های شریفی حضور در همه سطوح کارشناسی و مدیریتی صنعت فولاد بود انتخاب جانشین وی کمی سخت است. با این حال هیات مدیره فولاد خوزستان فعلا” به جمع بندی نهایی نرسیده اما از گزینه ها ، مدیرعامل یکی از شرکت های خودرویی است که طی چند روز آینده نهایی و اعلام خواهد شد.

به گفته وی علاوه بر این مدیر معروف خودرویی ، یکی دو گزینه دیگر هم مطرح شده اند تا با رای اکثریت هیات مدیره مدیرعامل جدید “فخوز” معرفی شود.

براساس این گزارش، فولادخوزستان از خرداد 86 و بعد از دو شرکت ملی مس و فولاد مبارکه به عنوان سومین شرکت مشمول اصل 44 وارد بورس شده و علاوه بر کاهش 58 درصدی سود 94 ، طی یک سال اخیر با زیان 35 درصدی سهام روبرو شده و نماد آن از 4 مرداد به دلیل تعدیل سود هر سهم و موضوع کاهش 3 درصدی نرخ فروش سنگ آهن بسته شده است .

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: فخوز

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب