روند کاهشی واردات خودرو / انتظار بازار برای کاهش قیمت

اخبار مهم خودرو

 آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که واردات خودرو در پنجمین ماه سال جاری همچنان روند کاهشی خود را ادامه داده و بر این اساس طی پنج ماهه نخست امسال واردات خودرو به لحاظ وزنی حدود 50 درصد کم شده است و این در حالی است که رییس کل گمرک انتظار مردم برای کاهش قیمت خودروهای وارداتی را از جمله عوامل این امر می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آمارهای گمرک از واردات خودرو طی پنج ماه نخست امسال به بیش از 17 هزار و 700 دستگاه رسیده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال پیش این میزان معادل 36 هزار و 433 دستگاه بود.

این آمار نشان می‌دهد که واردات خودرو به لحاظ وزنی 48 درصد کاهش داشته به این ترتیب آمارها نشان می‌دهد که واردات خودروهای سواری طبق روندی که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود ادامه یافته به طوری که در چهار ماهه گذشته نیز واردات خودرو به لحاظ وزنی 51 درصد کاهش را نشان می‌داد.

همچنین ارزش واردات خودرو طی پنج ماهه نخست امسال ارزشی معادل 420 میلیون و 325 هزار دلار داشته است که این میزان نیز نسبت به سال گذشته افتی حدود 44 درصد را نشان می‌دهد.

اگر چه مدیرکل مرکز واردات گمرک معتقد است که دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر امکان واردات خودرو تنها برای نمایندگان مجاز باعث کاهش واردات شده است رییس کل گمرک معتقد است که علت این امر انتظار بازار برای کاهش قیمت است.

کرباسیان در این باره با اشاره به این‌که خرید خودرو پس از رفع تحریم‌ها به صورت مستقیم و بدون واسطه از تولید‌کننده باعث کاهش هزینه‌های واردات خودرو می‌شود، معتقد است همین امر باعث شده مردم در خرید خودرو دست نگه دارند و همچنین امیدوار باشند که خودروهای بهتری پس از برداشته شدن تحریم‌ها وارد کشور شود.

جدیدترین قیمت خودروهای وارداتی

یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ – ۰۱:۴۴

هفته جاری قیمت سوناتا معادل دو میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قیمت باقی خودروهای وارداتی تغییر خاصی نسبت به نرخ این خودروها در هفته گذشته نداشته است.

به گزارش ایسنا، قیمت روز خودروهای وارداتی در بازار به شرح زیر است:

قیمت خودرو خارجی

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *