آمار تولید و فروش یک و ۵ ماهه سایپا با وجود کمپین خبرساز

اخبار مهم خودرو

آمار تولید و فروش سایپا در فضایی که موضوع کمپین خرید خودرو صفر خبرساز و با واکنش برخی مسئولان همراه شده ، برای یک ماه منتهی به مرداد و همچنین ۵ ماه اول سال جاری اعلام شد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، طی روزهای گذشته موضوع کمپین خرید خودرو صفر و عکس ماهواره ایی از پارکینگ ایران خودرو خبر ساز شده و با واکنش برخی مسئولان از جمله وزیر صنعت و مدیر عامل ایران خودرو حاشیه هایی را ایجاد کرده است.

براساس این گزارش، این جریان با گمانه زنی هایی درباره ازدحام خودرو های تولیدی در انبارها همراه شده اما طبق آماره منتشره از سوی مسئولان ساییا تفاوت چندان معناداری بین آمار تولید و فروش دیده نمی شود و در دوره های گذشته هم وجود داشته است .

این شرکت 1.74 هزار میلیارد تومانی که طی 5 ماه اول سال شاهد کاهش حدود 16 درصدی قیمت سهام ( از 144 به حدود 121 تومان ) بوده ، در برابر تولید 132 هزار و 952 انواع دستگاه از فروش 102 هزار و 117 دستگاه خبر داده که عمدتا مربوط به دو گروه X 100 و X 200  با تولید 94 هزار و 606 دتستگاه و 33 هزار و 670 و فروش 76 هزار و 419 و 23 هزار و 64 دستگاه است.

فروش خودروسازی سایپا

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.