افزایش اندک قیمت اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار مسکن

 نرخ اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای شهریور ماه با روند نزولی مواجه شده بود، در هفته اخیر اندکی افزایش را تجربه کرد و به محدوده ی 73 هزار تومان بازگشت.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای شهریور ماه روند نزولی آغاز کرده و به دلیل رکود حاکم در بخش مسکن و کاهش تقاضا در سراشیبی نزول قرار گرفته بود، در هفته گذشته با رشد مواجه شد و مجددا به بالای 70 هزار تومان بازگشت؛ به این ترتیب قیمت ” تسه” های مختلف در فرابورس از محدوده 70 هزار تومان در هفته ابتدایی شهریور ماه فاصله گرفت و به قیمت 73 هزار تومان رسید و با افزایش نسبی تقاضا مواجه شد.

بررسی وضعیت اوراق “تسه” در فرابورس نشان می‌دهد که قیمت اوراق تسه اردیبهشت، تیر و مرداد 1394 در محدوده 73 هزار تومان در حال معامله است، و “تسه” سال گذشته در قیمت های کمتری معامله می شود؛ به طوری که “تسه” اسفند 72 هزار تومان، دی 73 هزار تومان، آبان و مهر 72 هزار تومان، شهریور 73 هزار تومان، مرداد 71 هزار تومان، تیر 73 هزار تومان و خرداد و اردیبهشت 72 هزار تومان معامله می شود.

ادامه‌دار شدن رکود حاکم در بازارها به خصوص بازار مسکن، افزایش پیدا نکردن وام مسکن و در کنار آن مطرح شدن موضوع اخذ مالیات از مسکن عواملی است که افت تقاضا و کاهش قیمت این اوراق را در روزهای اخیر رقم زده است.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، اوراق تسهیلات مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر 500 هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند، یعنی برای دریافت وام 45 میلیونی مسکن باید 90 ورقه حق تقدم تسهیلات به ملبغ شش میلیون و 570 هزار تومان خریداری شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اوراق تسهیلات مسکن, تسه

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب