گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو دوشنبه 13 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افت 31 واحدی به 73734 واحد رسید. نماد معاملاتی اخابر با 97 واحد، فارس با 54 واحد و رمپنا با 22 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی شپنا با 32 واحد و شبندر با 24 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با اندکی کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 326.7 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات رمپنا با 29.5 میلیارد تومان و فارس با 22.7 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افت 3 واحدی را تجربه کرد و به 791 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل افت قابل توجهی داشت و به 74.8 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شاوان با 15.2 میلیارد تومان و شراز با 13.8 میلیارد اختصاص داشت.
——- 12:09 ب.ظ
خریخت” با افزایش قیمت حدود 10 درصدی بازگشایی شد.
——- 12:03 ب.ظ
در حالی که ستاد تنظیم بازار اعلام کرده است قیمت‌گذاری کالاها به صورت دستوری انجام نمی‌شود، یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: دولت اعتبار کافی برای پرداخت یارانه‌ها را هم ندارد چه برسد به پرداخت یارانه‌ واردات کالاهای اساسی. با اختصاص ارز آزاد به واردات کالاهای اساسی شاهد افزایش قیمت آنها خواهیم بود.
——- 11:59 ق.ظ
در دو نماد چکارن و چکاوه صف خرید تشکیل شده است.
——- 11:52 ق.ظ
ارزش بازار سهام کشور در پایان مهر ماه به 356 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به ابتدای سال ، 108 درصد رشد داشت. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران،براساس آمارها شرکت های فعال در گروه محصولات شیمیایی، با در اختیار داشتن 24.52 درصد بازار، صدرنشین جدول ارزش بازار هستند.
——- 11:51 ق.ظ
وزیر نفت، یکی از دلایل بالا ماندن قیمت جهانی نفت را سیاست‌های آمریکا اعلام کرد و گفت: آمریکا اجازه نمی‌دهد قیمت‌ها پایین بیاید، زیرا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفت و گاز نامتعارف با ریسک همراه خواهد شد.
——- 11:51 ق.ظ
در نمادهای بانکی عرضه ها شدت گرفته است.
——- 11:49 ق.ظ
صف” ونفت ” عرضه شده و دوباره در حال تشکیل صف است.
——- 11:48 ق.ظ
مدیرعامل جدید بورس انرژی از عرضه نفت خام تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: فعلا عرضه اوراق سلف نفتی در دستور کار نیست. سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی در گفت‌و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، از عرضه نفت خام تا دو ماه آینده خبر داد و گفت:عملیاتی کردن عرضه 5000 بشکه نفت خام در بورس انرژی نیازمند تعامل در سطح کارشناسی و مدیریتی است که در این راستا جلساتی با وزارت نفت و شرکت ملی نفت و همچنین خریداران و کارگزاران فعال در این حوزه برگزار شده است.
——- 11:46 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ علی صالح آبادی امروز در آخرین نشست اعضای کنونی کمیته رسانه بازار سرمایه از حذف معاملات گروهی (ددد) و افزایش 30 دقیقه ای زمان انجام معاملات خبر داد. وی گفت: در صورت فراهم شدن سازوکارهای نرم افزاری از هفته آینده معاملات گروهی حذف می شود و زمان معاملات در بورس و فرابورس 30 دقیقه افزایش می یابد.
——- 11:45 ق.ظ
مدتی است قیمت هر گرم طلای خام ۱۸ عیار با کاهش قابل به 9۴ تا 98 هزار تومان رسیده است، در عین حال قیمت هر گرم طلای ساخته به گفته رئیس اتحادیه تا ۲۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد. فارس: زمانی که قیمت هر گرم طلای خام بیش از 100 هزار تومان و در برخی شرایط تا 120 هزار تومان بود، نرخ هر گرم طلای ساخته شده اندکی بیش از140 هزار تومان اعلام می‌شد، اما هنوز از قله قاف خود پائین نیامده است. در همین باره با احمد وفادار رئیس فعلی اتحادیه کشوری طلا و جواهر به فارس، گفت: درخواست کرده بودیم که مقداری طلا خارج کشور وارد شود اما این امکان به وجود نیامد و همین مساله موجب شد که برخی تولیدکنندگان طلا از موقعیت استفاده کرده و نرخ کارمزدها و اجرت را افزایش دهند.
——- 11:45 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ ثبت معاملات توافقی نماد معاملاتی شرکت فرابورس ایران در نماد معاملاتی فرابورس1 با توجه به اعمال نتایج مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه در سامانه معاملات، از طریق سامانه جدید معاملات توافقی از فردا(سه شنبه) امکان پذیر می شود. بر این اساس کارگزاران تا پایان وقت اداری امروز فرصت دارند تا در صورت تمایل، انصراف خود را از ثبت سفارش های تطبیق یافته موجود در سامانه معاملاتی که در بازه زمانی توقف ثبت معاملات توافقی این نماد ارسال شده اند، به مدیریت بازار فرابورس ایران اعلام کنند.
——- 11:43 ق.ظ
رمپنا منفی شد.
——- 11:42 ق.ظ
حفاری” در مثبت 3 معامله می شود.
——- 11:41 ق.ظ
شبریز” نزدیک به صف خرید
——- 11:34 ق.ظ
کلیه نمادهای گروه خودرو منفی هستند به جز نمادهای خاور ، ختور ، ختوقا و خشرق که در انها صف خرید تشکیل شده است.
——- 11:33 ق.ظ
با توجه به اتمام حق تقدم‌های استفاده نشده ثشرق ، حراج حق تقدم‌ها در نماد ثشرقح به پایان رسید.
——- 11:30 ق.ظ
طرح اولین ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه بندر عباس بیش از 80 درصد پیشرفت یافته است.
——- 11:24 ق.ظ
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم اصلاحیه بودجه ۹۲ همچنان دولت ماهانه برای پرداخت یارانه های نقدی به مردم ۱۴ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد و با کلاه گردانی از منابع داخلی شرکت های آب و برق و گاز یارانه های نقدی را تامین می کند. جعفر قادری در گفتگو با مهر با بیان اینکه دولت برای حذف ۳ دهک بالای در آمدی مردد است، اظهار داشت: با حذف تبصره های الحاقی اصلاحیه قانون بودجه و دفاع نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از این پیشنهاد عملا راه حل مجلس مبنی بر حذف ۳ دهک بالای در آمدی از پرداخت یارانه نقدی برای حل مشکل کسری بودجه دولت نیز حذف شد
——- 11:22 ق.ظ
“سپاها” با افزایش قیمت 9 درصد بازگشایی شد.
——- 11:20 ق.ظ
افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت با پیشنهاد سازمان بازرسی کل کشور و با صدور مصوبه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، تحقق یافت.
——- 11:17 ق.ظ
اخابر در قیمت حداکثر معاملات پرحجمی دارد.
——- 11:16 ق.ظ
شتران هم مثبت شد.
——- 11:15 ق.ظ
مدتی است قیمت هر گرم طلای خام ۱۸ عیار با کاهش قابل توجه به 9۴ تا 98 هزار تومان رسیده است، در عین حال هر گرم طلای ساخته به گفته رئیس اتحادیه تا ۲۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد.
——- 11:14 ق.ظ
شاخص که تا این لحظه 45 واحد افت داشته به سمت مثبت شدن در حرکت است.
——- 11:13 ق.ظ
وبصادر ” همچنان در بین محدود 116 تا 118 تومان در نوسان است.
——- 11:11 ق.ظ
در “ونفت” صف خرید تشکیل شده است.
——- 11:11 ق.ظ
صف فروش شاوان جمع شد. شپنا و شبریز مثبت شدند
——- 11:10 ق.ظ
اگرچه گشایش ال‌سی با 30 درصد اعتبار از جمله اولین مصوبات دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات بخش تولید بود، اما علیرغم تاکید رئیس کل بانک مرکزی و ابلاغ بخشنامه به بانکها، برخی بانکها تعهدات عجیب و قریبی را از تولیدکنندگان طلب می کنند.
——- 10:58 ق.ظ
با مثبت شدن شبندر فشار عرضه در پالایشی ها کمتر شده
——- 10:48 ق.ظ
دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز با تشریح سه ماموریت ایران در این مجمع بین المللی گاز از جنوب شرق آسیا به عنوان بازار آینده گاز ایران نام برد و گفت: با مدیریت ایرانی GECF به یک برند جهانی تبدیل خواهد شد.
——- 10:46 ق.ظ
به گزارش افکارنیوز، در دولت برای مهار مسکن‌مهر رقابت جالبی آغاز شده و در این مسابقه، زودتر از برنامه‌ای که برای توقف ساخت سری جدید این واحدها در حال تدوین است، اقدام برخی دستگاه‌ها موجب شده ساخت‌وسازهای فعلی و شروع‌شده از دولت قبل نیز مشمول دورآهسته شود.
——- 10:46 ق.ظ
رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی با تأکید براینکه مردم نباید تاوان افزایش هزینه‌های تولید خودروسازان را بدهند،گفت: بازار خودرو شبه انحصاری است و همچنان باید شورای رقابت دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را تعیین کند. حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه لازمه بهبود اوضاع صنعت خودروسازی کشور اصلاح ساختارها است، اظهارداشت: اگر ساختار صنعت خودرو اصلاح شود هم راستای آن قیمت‌ها نیز ساماندهی می شود.
——- 10:45 ق.ظ
در حالیکه اکثر نمادهای گروه فلزات اساسی منفی هستند، فباهنر در مثبت کامل معامله می شود.
——- 10:40 ق.ظ
گروه معدنی ها و استخراج کانه های فلزی از قبلی کچاد ، کگل ، ومعادن منفی هستند.
——- 10:39 ق.ظ
“فارس” به سمت قیمت‌های مثبت 3 و بالاتر پیش میرود
——- 10:35 ق.ظ
معاون وزیر نفت از عقد قرار داد صادرات روزانه 25 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه های بصره تا دو هفته آینده خبر داد.
——- 10:33 ق.ظ
شبندر در حال مثبت شدن است
——- 10:32 ق.ظ
صنایع بانکی، خودرو و تجهیزات برای نیمه دوم سال جاری در زمره گروه هایی خواهند بود که به نظر می رسد لیدر بورس شده و بازدهی های مطلوبی را محقق کنند. یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: سیاست های ضد تورمی دولت جدید در راستای جمع آوری سرمایه های موجود در سطح جامعه در حالی پیگیری می شود که با رفع مشکل نقدینگی بانک ها به روند سودآوری آنها کمک کند.
——- 10:23 ق.ظ
بعد از آنکه هفته قبل اعضای شورای پول و اعتبار برای تغییر نرخ سود بانکی به اجماع نرسیدند توافق بر این شد که ادامه بررسی درباره نرخ سود به جلسه هفته جاری شورا موکول شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تغییر نرخ سود بانکی از مهمترین موضوعاتی است که از همان ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید مطرح شد و بعد از گذشت بیش از دو ماه از تشکیل دولت یازدهم کماکان پرونده نرخ سود بانکی باز است و گمانه‌زنی‌های مختلف در این خصوص مطرح می شود. البته دولتمردان و مسئولان بانک مرکزی تا کنون اظهارنظر شفافی درباره استراتژی دولت در خصوص نرخ سود بانکی مطرح نکرده‌اند و تنها به ذکر این نکته اکتفا کرده‌اند که “اولویت دولت کنترل تورم است و سعی دارد از این طریق نرخ سود بانکی را مثبت کند”.
——- 10:17 ق.ظ
لوب کات سنگین برای اولین بار امروز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ 10 هزار تن لوب کات سنگین شرکت پالایش نفت بندرعباس به قیمت پایه 693 دلار در هر تن امروز روی تابلوی عرضه صادراتی می رود. همچنین در این تالار 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگ آهن میشدوان به قیمت پایه 77 دلار در هر تن و 2200 تن قیر 6070 شرکت های قیرآکام و قیران پخش ستاره ایرانیان عرضه می شود.
——- 10:16 ق.ظ
وزیر نفت گفت: عراق خواهان افزایش واردات گاز از ایران است و به زودی دومین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق امضا خواهد شد. به گزارش جهان، بیژن نامدار زنگنه در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: توسعه صادرات گاز و افزایش سهم ایران در تجارت جهانی این حامل انرژی از برنامه های مهم وزارت نفت است.
——- 10:15 ق.ظ
گروه محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای به ترتیب بیشترین ارزش بازار را میان سایر صنایع فعال در بورس اوراق بهادار به خود اختصاص داده اند. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آمارها نشان می دهد که شرکت های فعال در گروه محصولات شیمیایی، با در اختیار داشتن 24.52 درصد بازار، صدرنشین جدول ارزش بازار هستند. ارزش بازار شرکت های فعال در این گروه، در پایان مهر از 874 هزار و چهار میلیارد ریال گذشت. بر اساس این گزارش، هم اکنون، 30 شرکت فعال در گروه محصولات شیمیایی حضور دارند.
——- 10:15 ق.ظ
در نماد “فارس” و “تاپیکو ” تقاضا در حال افزایش است و این دو نماد در حال مثبت شدن هستند.
——- 10:10 ق.ظ
گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی از جمله کخاک ، کاذر ، کهمدا ، کگاز ، کسرا و کرازی مثبت و بعضا دارای صف خرید هستند
——- 10:10 ق.ظ
تقاضا در ونفت زیاد است و احتمال تشکیل صف خرید وجود دارد.
——- 10:08 ق.ظ
تاپیکو و فارس متعادل هستند. پارسان در منفی 1 و وپترو در مثبت 3 معامله می شود
——- 10:01 ق.ظ
اکثر نمادهای گروه ساختمانی مثبت هستند. نماد “کرمان” و “وساخت” صف خرید دارند
——- 9:56 ق.ظ
در رمپنا صف خرید تشکیل شده است
——- 9:55 ق.ظ
نماد ” سپاها ” بازگشایی می شود
——- 9:53 ق.ظ
تحرکات حقوقی های مشهور دربازار دیروز را از اینجا بخوانید
——- 9:52 ق.ظ
مدیرعامل شرکت نیکو شائبه همکاری مسئولان وزارت نفت در پرونده تخلف بابک زنجانی را به شدت تکذیب کرد و گفت: گزارش 700 صفحه ای معاملات نفتی پیش از این در اختیار مجلس قرار گرفته است. سیف الله جشن ساز در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: از حدود یک سال قبل طی جلساتی با حضور کارشناسان ذیربط و مدیران عالی رتبه صنعت نفت و به همراه کارگروهی که بعدا برای پرونده تخلف بابک زنجانی تشکیل شد، اطلاعات کاملی از معاملات نفتی با شرکت ISO (متعلق با بابک زنجانی) به رئیس و اعضای کمیسیون انرژی ارائه و بیش از 700 برگ گزارش و اسناد و مدارک در اختیار کمیسیون انرژی قرار گرفت.
——- 9:50 ق.ظ
مدیرعامل شرکت پالایش نفت شیراز از افزایش تنوع محصولات این پالایشگاه به ١۶ فرآورده در آستانه چهلمین سال تاسیس آن خبر داد. عبدالرحیم شمس الدینی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: پالایشگاه نفت شیراز در جهت بهینه سازی تولید و عرضه محصولات باارزش افزوده، موفق به بازاریابی، تولید و جداسازی، ایجاد مسیر و مخزن ذخیره سازی و منظور کردن بازوی بارگیری برای فرآورده حلال ۴۰۲ کرده است.
——- 9:47 ق.ظ
در شراز و شاوان صف فروش وجود دارد. شبریز هم منفی شد و در شتران نیز عرضه ها زیاد است
——- 9:47 ق.ظ
رمپنا از منفی به مثبت 2 رسیده است.
——- 9:46 ق.ظ
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی قشهد جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، متوقف خواهد شد.
——- 9:37 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت مهرکام پارس با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
——- 9:35 ق.ظ
آرامش بازار سهام بعد از آن افزایش‌های چند هزار واحدی موجب شده شایعات بسیاری در بازار سهام میان سهامداران و سرمایه‌گذاران و آنها که دستی در خرید و فروش سهام دارند ایجاد شود. در چند روز اخیر شاخص بازار سرمایه گام‌هایش را آهسته برمی‌دارد و چند روزی منفی است و چند روزی مثبت، ‌به عقیده بسیاری در یک استراحت فرو رفته و به عقیده بعضی دیگر اخباری مانند حذف یارانه سهامداران یا عرضه‌های جدید سهامداران ممکن است دلیل این رشد آرام شاخص باشد.
——- 9:32 ق.ظ
مواد دارویی با بازدهی 137 درصد، منسوجات با بازدهی 125 درصد، فرآورده‌های نفتی با بازدهی 119 درصد، خودرو با بازدهی 116 درصد، بیمه با 114 درصد، شیمیایی با بازدهی 110 درصد، ابزار پزشکی با بازدهی 103 درصد، گروه سرمایه‌گذاری‌ها با بازدهی 102 درصد، سایر معادن با 101 درصد، استخراج نفت با بازدهی 98 درصد، گروه مالی با بازدهی 97 درصد و بانکها با بازدهی 95 درصد از گروه هایی هستند که طی 7 ماه گذشته بازدهی بالاتر از شاخص بورس کسب کردند.
——- 9:31 ق.ظ
بر این اساس عملکرد هفت ماهه بورس تهران نشان می‌دهد که در این مدت شاخص محصولات کاغذی که دو شرکت کاغذسازی ایران و کارتن ایران را در اختیار دارد بازدهی 282 درصدی را کسب کرده و در صدر جدول شرکت‌ها ایستاده است.
——- 9:30 ق.ظ
دیدگاه مثبت وزیر اقتصاد به بازار سرمایه و علاقه مندی وی به توسعه نقش بازار سرمایه در اقتصاد ملی یک سرمایه بزرگ است و باید از نظر مثبت وزیر در جهت توسعه بازار سرمایه استفاده شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رشد شاخص بورس که طی سه ماه اخیر سرعت ویژه‌ای به خود گرفته است و رکوردهای بی سابقه ای را به ثبت رسانده است در شرایطی اتفاق افتاده که بازارهای موازی یعنی بازار طلا و ارز در رکود مطلق به سر می برند. طی سه ماه گذشته با انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور ایران، امید به بهبود اوضاع اقتصادی افزایش یافت تا جایی که انتظار بازگشت اقتصاد به ریل اصلی و خروج آن از هیجانات کاذب، تقویت شد. از این رو دلالی و سوداگری در بازار ارز و سکه فروکش کرد. این موضوع قیمت دلار را از 3700 تومان به سه هزار تومان رسانده تا تقویت 20 درصدی ارزش پول ملی را تضمین کرده باشد.
——- 9:30 ق.ظ
نمادهای گروه انفورماتیک از جمله مداران و رتاپ با اقبال اهالی بازار روبرو هستند
——- 9:14 ق.ظ
تولید انواع خودرو در مهرماه امسال 11.2 درصد و در هفت ماهه امسال 31.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس جدیدترین آمارهای رسمی تولید انواع خودرو در مهر ماه امسال با افت 11.2 درصدی از 74 هزار و 303 دستگاه در مهر 91 به 65 هزار و 977 دستگاه در مهر ماه 92 کاهش یافته است.
——- 9:14 ق.ظ
رییس‌جمهور یکشنبه شب در جمع وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز ابراز امیدواری کرد که این مجمع در تصمیمات جهانی نیز نقش تأثیرگذاری داشته باشد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی که در جمع هیأت‌های شرکت‌کننده در پانزدهمین اجلاس وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز سخن می‌گفت، اظهار کرد: بی‌تردید این مجمع به دلیل اهمیت گاز در توسعه انرژی پاک و همچنین آثاری که این انرژی در توسعه کشورها بویژه در زمینه تولید برق و منابع پتروشیمی دارد، می‌تواند در جهان نقش تأثیرگذاری داشته باشد.
——- 9:13 ق.ظ
رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت روابط تهران – مسکو تاکید کرد: همکاری‌ها و مناسبات ایران و روسیه نه تنها به توسعه اقتصادی بلکه به صلح و امنیت در منطقه و جهان نیز کمک خواهد کرد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد نهاوندیان شامگاه یکشنبه در دیدار رییس شرکت گازپروم روسیه، با اشاره به دیدار تاریخی روسای جمهوری اسلامی ایران و روسیه در بیشکک پایتخت قرقیزستان، رویکرد دولت تدبیر و امید را توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط با کشورهای همسایه و دوست دانست.
——- 9:13 ق.ظ
حذف ۳ دهک پردرآمد می‌تواند در قالب لایحه جدید و یا در سال آینده در دستور کار قرار گیرد. خبرگزاری فارس: حذف ۳ دهک پردرآمد در قالب لایجه جدید می‌تواند مطرح شود محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا مجلس به مصوبه حذف سه دهک پردرآمد یارانه بگیر رای نداد، گفت: موضوعات مربوط به حذف دهک‌ها در الحاق مواد اصلاحیه قانون بودجه سال 92 بود و بصورت ماده واحده یا تبصره جداگانه نیامده بود. وی افزود: به دلیل اینکه مجموع پیشنهادات الحاقی تعدادشان زیاد بود و احتمال داشت بررسی این موضوعات حدود 3 یا 4 هفته وقت مجلس را بگیرد و همچنین به دلیل ارائه موارد غیر مرتبط این مصوبه رأی نیاورد.
——- 9:12 ق.ظ
به وضوح می توان مشاهده کرد که هیچ تحلیلی پشتوانه رفتار سرمایه گذاران نیست، بلکه روند معاملات بیشتر براساس شایعه و اخبار ضد و نقیض پیگیری می شود. برهمین اساس است که در پی انتشار هرگونه شایعه ای روند بازار در جهت مثبت و یا منفی تغییر می کند.
——- 9:10 ق.ظ
در پالایشی ها ، شتران و شبندر در منفی 3 معامله می شوند. شاوان صف فروش دارد و شراز نیز در قیمت های منفی 4 در حال معامله است. شبریز کمی مثبت است.
——- 9:08 ق.ظ
خریخت بازگشایی می شود
——- 9:05 ق.ظ
در رتکو صف فروش کوچکی تشکیل شد.
——- 9:04 ق.ظ
در سشرق صف خرید 21 میلیونی تشکیل شده است.
——- 9:04 ق.ظ
رمپنا در منفی 2 معامله می شود. حفاری و رتکو متعادل هستند
——- 9:03 ق.ظ
بانکی‌ها منفی باز شدند.
——- 9:02 ق.ظ
وزیر امور خارجه با اشاره به فضای بی اعتمادی و بدبینی حاکم بر افکار عمومی کشورمان نسبت به تعامل گذشته غرب در قبال ایران و آشکار شدن ناکامی رویکرد اعمال تهدید و تحریم ، تاکید کرد : تحریمها تنها موجب تاثیر بر زندگی روزمره و بالتبع تشدید بدبینی و بی اعتمادی آنها نسبت به غرب می شود.
——- 8:55 ق.ظ
در پسهند ، پتایر و پکرمان صف خرید تشکیل شده است.
——- 8:50 ق.ظ
پسهند” که در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 706 ریال سود محقق کرده (23 درصد پوشش)، پیش‌بینی سود سال مالی 92 را از 2855 ریال به 3051 ریال افزایش داده است.
——- 8:49 ق.ظ
در بین پالایشی ها در شپنا عرضه‌های کمتری وجود دارد.
——- 8:47 ق.ظ
وزیر نفت گفت: تصمیمی برای انصراف از کاندیداتوری دبیرکلی اوپک نداریم و انتخاب نماینده ایران به عنوان دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز به‌معنای نقش مهم ایران در بازار جهانی انرژی است.
——- 8:47 ق.ظ
خبرگزاری ایمنا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایدرو با بیان اینکه تا پایان سال افزایش قیمتی در خودرو نخواهیم داشت، گفت: براساس مذاکراتی که با دو گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو صورت گرفت، تا پایان سال افزایش قیمت در انواع خودروها نخواهیم داشت.
——- 8:45 ق.ظ
رئیس مجلس گفت: متأسفانه دولت قبل در بحث هدفمندی یارانه‌ها نمره قابل قبولی دریافت نکرد، زیرا نتوانست قانون را به درستی اجرا کند که همین امر باعث ایجاد تورم در کشور شد. به گزارش تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی باحضور در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در سخنانی، گفت: براساس گزارش‌های ارائه شده مشخص است که یک کار مبنایی درستی در کمیسیون انجام شده است. وی ادامه داد: بدون شک کمیسیون بهداشت و درمان برای رسیدن به اهداف خود نیاز به یک سری بازنگری دارد و ما نیز در زمینه برنامه‌ریزی استراتژیک آموزش لازم را به اندازه کافی ندیده‌ایم؛ به طور حتم هر کاری که از عهده هیأت رئیسه مجلس برآید، برای حمایت و پشتیبانی از پیشبرد نقشه راه کمیسیون به کار خواهیم بست.
——- 8:45 ق.ظ
بانک مرکزی بخشنامه جدید یکنواخت سازی فرم عقود تسهیلات بانکی در راستای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار مصوب شورای پول و اعتبار را به نظام بانکی کشور ابلاغ کرد
——- 8:44 ق.ظ
خبرگزاری ایمنا: معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه ای اصفهان گفت: با هزینه ای بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال، عملیات نصب، تست و راه اندازی ترانسفورماتور سوم در پست ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت اصفهان یک نیروگاه اصفهان به اتمام رسید.
——- 8:44 ق.ظ
در سشرق، خاور و خارزم صف خرید تشکیل شده
——- 8:42 ق.ظ
پیش از شروع بازار ، صف های متعادلی برای “وبصادر ” و ونفت و رمپنا چیده شده است.
——- 8:40 ق.ظ
کخاک” در شفاف سازی اعلام کرده که با عنایت به مزایده‌های برگزارشده توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت، در تاریخ 20 مهر امتیاز گواهی کشف معادن طلای کردستان (3 مورد) به این شرکت منتقل گردید.
——- 8:37 ق.ظ
امروز هم ظاهرا روز پرعرضه‌ای در گروه های پالایشی و پتروشیمی خواهد بود. گرچه ممکن است شاخص با کمک چند نماد بزرگ رشد کند
——- 8:34 ق.ظ
به نام خدا ، با گزارش لحظه‌ای بورس تهران در تاریخ دوشنبه 13 آبان در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبر لحظه ای بورس بورسینس, گزارش های روزانه بازار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب