تحلیل تکنیکال روند قیمت طلا در کوتاه مدت / تحلیل کیتکو از 2 عامل موثر بر روند قیمت طلا در شش ماه دوم 2016

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم طلا و پیش بینی بازار طلا

تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت از روند قیمت طلا در کوتاه مدت

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت در دامنه 28 دلاری در نوسان خواهد بود.

به گزارش بورسینس به نقل از طلانیوز به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، قیمت طلا پس از افت نسبی شب گذشته امروز چهارشنبه نزدیک به سطح 1074 دلار در هر اونس تثبیت شده است.

بر اساس این گزارش به نظر می رسد قیمت طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا و انتشار آمارهای مهم اقتصادی اروپا و آمریکا قرار خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال حاکی است سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1066 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1060 دلار کاهش خواهد یافت.

سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1085 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا احتمالا تا 1088 دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران موسسه مالی سوسایت جنرال فرانسه نیز تاکید کردند: فدرال رزرو آمریکا اجرای سیاست های انقباضی پولی را طی ماه های آینده نیز به تدریج ادامه خواهد داد و این مساله موجب تقویت بیشتر ارزش دلار و کاهش احتمالی قیمت طلا خواهد شد.

کاهش فشارهای تورمی نیز می تواند تاثیر زیادی بر ادامه روند نزولی قیمت طلا در ماه های آینده داشته باشد.

اخبار مهم طلا و پیش بینی بازار طلا

تحلیل کیتکو از 2 عامل موثر بر روند قیمت طلا در شش ماه دوم 2016

سایت طلا : تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که 2 عامل مهم و تاثیرگذار می تواند تغییر دهنده بازی در بازار جهانی طلا در شش ماه دوم 2016 میلادی باشد.

به گزارش بورسینس به نقل از سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، در حالی که قیمت طلا در سال 2015 میلادی برای سومین سال متوالی رو به کاهش است، سئوال این است که روند نوسانات قیمت طلا در سال 2016 میلادی چگونه خواهد بود؟

بر اساس این گزارش بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که باید تا شش ماه دوم 2016 میلادی منتظر ماند و شاهد تغییرات اساسی در بازارهای بین المللی به خصوص بازار طلا باشیم.

تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند که ارزش دلار و شکل گیری فشارهای تورمی در اقتصادهای توسعه یافته و در حال توسعه در شش ماه دوم 2016 میلادی، بی شک تغییر دهنده بازی در بازار طلا خواهد بود.

البته بسیاری از موسسات مالی و سرمایه گذاری جهان پیش بینی کرده اند که قیمت جهانی طلا در شش ماه نخست سال آینده به کمتر از 1000 دلار خواهد رسید. ولی هنوز امیدواری های زیادی برای افزایش قیمت طلا در شش ماه دوم سال آینده وجود دارد.

فدرال رزرو آمریکا در آخرین نشست خود در سال 2015 میلادی تصمیم گرفت تا نرخ بهره را برای نخستین بار از سال 2006 میلادی افزایش دهد. ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی اروپا چین و ژاپن می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی طی ماه های آینده داشته باشد.

گزارش سایت طلا حاکیست، ادامه اجرای این سیاست ها می تواند موجب افزایش نرخ تورم در اقتصاد جهانی شود و این مساله به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

در شرایطی که به نظر می رسد عدم وجود فشارهای تورمی در شش ماه نخست 2016 میلادی همراه با ادامه روند نزولی قیمت نفت موجب شود تا قیمت طلا به کمتر از 1000 دلار کاهش یابد ولی قیمت طلا در شش ماه دوم سال آینده افزایش خواهد یافت.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز بر این باورند که ارزش دلار آمریکا در شش ماه نخست 2016 میلادی نیز 6 درصد دیگر افزایش خواهد یافت و این مساله فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد ولی در شش ماه دوم شاهد روند نزولی ارزش دلار خواهیم بود.

ولی ادامه روند صعودی نرخ تورم در آمریکا در شش ماه دوم سال آینده فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد تا نرخ بهره را بار دیگر افزایش دهد و این خبر مثبتی برای طلا خواهد بود.

اخبار مهم طلا و آینده طلا

روزهای طوفانی در انتظار بازار طلاست

تاریخ: ۳۰/آذر/۹۴

سایت طلا : تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری اورکور پیش بینی کرد: با توجه به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا برای نخستین بار در ده سال گذشته و احتمال روند صعودی ارزش دلار، روزهای طوفانی بیشتری در انتظار بازار طلا خواهد بود.

به گزارش بورسینس به نقل از سایت طلا، ریچ راس تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری اورکور در مصاحبه با سی ان بی سی تصریح کرد: علی رغم اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان طی سال های اخیر، شاهد ادامه روند نزولی قیمت طلا در سال 2015 میلادی هستیم. قیمت طلا در سال جاری با افت 11 درصدی روبرو شده تا برای سومین سال متوالی روندی نزولی را دنبال کند.

بر اساس این گزارش وی افزود: به نظر من بازار طلا طی ماه های آینده با روزهای طوفانی بیشتری روبرو خواهد شد و قیمت طلا از سطح کنونی کاهش چشمگیرتری خواهد یافت.

وی تاکید کرد: افزایش نرخ بهره ، تقویت ارزش دلار و ادامه روند نزولی قیمت کالاهای مختلف به خصوص نفت فشار سنگینی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: در حالی که ارزش دلار آمریکا از ابتدای امسال تاکنون 11 درصد رشد داشته قیمت طلا با کاهش 11 درصدی روبرو شده است. به نظر من قیمت طلا به زودی به سطح 1000 دلار در هر اونس خواهد رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

سایر مطالب: اخبار مهم طلا, تحلیل طلا, تحلیل قیمت طلا در جهان

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب